مدیر كل مسكن روستایی بنیاد مسكن كشور:

98 هزار واحد مسكن ویژه مددجویان و اقشار نیازمند كشور درحال ساخت است

98 هزار واحد مسكن ویژه مددجویان و اقشار نیازمند كشور درحال ساخت است

به گزارش تجهیزات جانبی شیراز_ایرنا _ مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اعلان اینکه این بنیاد راه اندازی مسکن ویژه مددجویان و اقشار نیازمند را کلید زده است گفت: الان 98 هزار واحد مسکونی در 24 استان کشور ویژه این اقشار در حال ساخت است.


حمیدرضا سهرابی روز جمعه در نشست خبری در شیراز اضافه کرد: این واحدهای مسکونی در قالب تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه و با مشارکت و همکاری بنیاد مسکن ایجاد می شود.
وی با اعلان اینکه استان فارس در این طرح پیشتاز کشور است اظهار داشت: این استان ساخت ۳۵۰۰ واحد مسکونی ویژه اقشار نیازمند و مددجویان را آغاز نموده و یک هزار و ۵۰۰ واحد از این واحدها حالا به مرحله سقف رسیده است.
سهرابی با اعلان اینکه ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای اعطای وام های بلاعوض در استان فارس اختصاص یافته افزود: در قالب این طرح ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان و ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض به متقاضیان پرداخت می شود.
وی با اعلان اینکه بنیاد مسکن سال ها است که برای ساخت مسکن روستایی از محل حساب ۱۰۰ امام وام بلاعوض هشت میلیون تومانی پرداخت می کند اظهار داشت: در مواردی که فرد متقاضی نیازمند باشد و بنیاد مسکن استان نیز تایید کند این وام تا ۱۵ میلیون تومان هم قابل افزایش است.
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور بیان کرد: با تایید و گزارشی که بنیاد مسکن استانها ارسال می کنند کسانی که با هشت میلیون تومان وام بلاعوض ساخت مسکن آنها تکمیل نمی گردد از محل حساب ۱۰۰ امام مبلغ وام آنها تا سقف ۱۵ میلیون تومان افزایش می یابد.
این مقام مسئول با اعلان اینکه علاوه بر این، یک سرفصل وام بلاعوض دیگر تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای ساخت مسکن محرومین اختصاص داده شده، اضافه کرد: این وام بلاعوض طی تفاهمی که بنیاد مسکن با سازمان برنامه و بودجه کشور داشته پرداخت می شود و تا حالا تمام وجه آن به صورت نقدی تخصیص یافته است.
سهرابی عنوان کرد: در یک بازه زمانی سه ماهه ۱۵۰۰ واحد از سهمیه فارس به مرحله سقف زنی رسیده و تلاش بنیاد مسکن بر این است که این ۳۵۰۰ واحد تا آخر سال به بهره برداری برسد تا بتواند سهمیه جدیدی برای این استان از سازمان برنامه و بودجه دریافت کند.
وی با تاکید بر اینکه اولویت ساخت مسکن محرومین با افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از محرومین نیز هستند که با وجود بضاعت خیلی پایین و عدم تمکن مالی نتوانستند تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار بگیرند و حتی در بازدید از برخی روستاهای فارس خانه هایی را مشاهده کردیم که در حد کومه و کپر بودند و تلاش ما بر این است که با گرفتن سهمیه جدید برای فارس بخش زیادی از آنها را نوسازی و بهسازی شود.
سهرابی با اعلان اینکه سهمیه امسال ساخت مسکن محرومین فارس ۳۵۰۰ واحد بوده اما ۵۰ هزار واحد مسکونی به صورت گلی و فرسوده در این استان وجود دارد، اضافه کرد: این ۳۵۰۰ واحد ۱۰۵ میلیارد تومان وام بلاعوض دریافت کرده اند.
وی بیان کرد: در چهار سال اخیر نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان از محل حساب ۱۰۰ به ساخت مسکن روستایی اختصاص یافته، استان فارس با وجود اینکه سهمیه مصوب ۱۳ میلیارد تومان داشته اما تا حالا ۳۰ میلیارد تومان یعنی ۲.۵ برابر سهمیه مصوب جذب کرده است.
سهرابی با اعلان اینکه هم اکنون برای ساخت مسکن روستایی ۸۰ میلیون وام پرداخت می شود اظهار داشت: ۳۰ میلیون تومان این وام بلاعوض است، علاوه بر این از محل حساب ۱۰۰ امام هزینه نقشه، نظارت، بیمه واحدهای مسکونی تحت پوشش پرداخت می شود.منبع:

1399/10/19
23:11:01
0.0 / 5
583
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403