معاون مسكن وزیر راه و شهرسازی:

بسته حمایتی مستاجران روز سه شنبه تصویب و اعلام می شود

بسته حمایتی مستاجران روز سه شنبه تصویب و اعلام می شود

به گزارش تجهیزات جانبی معاون مسكن وزیر راه و شهرسازی خبر داد: كه بسته حمایتی از مستاجران شامل مبلغ وام حمایتی و مكانیزم پرداختی آماده است و روز سه شنبه در جلسه ای با حضور رئیس جمهوری بررسی و تصویب می شود.


اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ساعتی پیش اطلاع داد که وزارت راه و شهرسازی مسوول تهیه بسته حمایتی برای ساماندهی بازار مسکن شد.
در همین راستا «محمود محمودزاده» عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در مورد جزئیات بسته حمایتی وزارت راه برای مستاجران، اظهار داشت: پیشنهادات حمایتی وزارت راه روز سه شنبه در حضور رئیس جمهوری مطرح می شود و پس از تصویب اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.
وی اضافه کرد: به علت نابسامانی در حوزه اجازه، دولت به وزارت راه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مسئولیت طراحی این بسته را سپرد تا فورا برنامه حمایتی برای مستاجران به تصویب برسد.
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی اختصاص وام به مستاجران را مشروط به داشتن کد رهگیری دانست و اظهار داشت: کد رهگیری مصوبه ای قدیمی است که به ۱۰ سال پیش باز می گردد، تمامی بنگاه ها مجهز به این سامانه هستند اما بعضی از آژانس های املاک مبادرت به ثبت کد رهگیری نمی کنند که تخلف است.
محمودزاده اظهار داشت: تمامی بنگاه های املاک باید این تکلیف قانونی را انجام دهند و دولت برای شناسایی واجدین راهی جز دریافت کد رهگیری ندارد.
وی افزود: قراردادهای بین مستاجر و مالک بدون کد رهگیری حتی قابلیت پیگیری قضایی هم ندارد و ما تمام مستاجران را به دریافت این کد سفارش می نماییم.
محمودزاده افزود: کمیسیون اقتصادی دولت روز سه شنبه مبلغ این وام و مکانیزم پرداخت را اعلام خواهد نمود.منبع:

1399/04/01
00:24:09
5.0 / 5
1720
تگهای خبر: طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403