فروش مایكروسافت افزایش یافت

فروش مایكروسافت افزایش یافت

به گزارش تجهیزات جانبی مایکروسافت اعلام نمود فروش سه ماهه دوم مالی این شرکت ۱۷ درصد رشد کرد که به مدد تقاضای بالا برای خدمات رایانش ابری و ابزارهای نرم افزاری بوده که از دورکاری کارمندان حمایت می کنند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، شرکت نرم افزاری مایکروسافت که در ردموند واشنگتن مستقر است، اعلام نمود درآمدش در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر به ۴۳.۱ میلیارد دلار رسید و از ۴۰.۲ میلیارد دلاری که تحلیل گران در نظرسنجی بلومبرگ پیشبینی کرده بودند، فراتر رفت. برای چهاردهمین سه ماهه متوالی بود که مایکروسافت رشد دو رقمی درآمد را گزارش کرد. درآمد خالص این شرکت ۱۵.۵ میلیارد دلار معادل دو دلار و سنت به ازای هر سهم بود در حالیکه پیشبینی تحلیل گران یک دلار و ۶۴ سنت بود.

واحد رایانش ابری آزور مایکروسافت ۵۰ درصد رشد کرد. این شرکت از تقاضای فزاینده مشتریان سازمانی جهت استفاده از خدمات ابری که تحت تأثیر دورکاری کارمندانش صورت گرفت، سود برد. فروش کامپیوتر های شخصی هم در مدت مذکور رشد کرد و درآمد مایکروسافت از کسب و کار سیستم عامل ویندوز را افزایش داد و درآمد بازی مایکروسافت هم برای اولین بار در یک سه ماهه به بالای پنج میلیارد دلار رسید.

ارزش سهام مایکروسافت به دنبال انتشار گزارش مالی این شرکت حدود ۴.۷ درصد صعود کرد. سهام مایکروسافت در سه ماهه پیش ۵.۷ درصد رشد داشت در حالیکه رشد شاخص اس اند پی ۵۰۰ به ۱۲ درصد رسید.

فروش مایکروسافت در هر سه واحد این شرکت از میانگین مورد پیشبینی تحلیل گران در نظرسنجی بلومبرگ بالاتر بود. ایمی هود، مدیر مالی مایکروسافت در مصاحبه ای اظهار نمود درآمد نسخه بیزنس نرم افزاری ابری آفیس ۳۶۵ رشد ۲۱ درصدی داشت و شمار کاربرانش ۱۵ درصد افزایش یافت. مشترکان نسخه کاربران عادی که شامل آفیس و ویندوز است، ۲۸ درصد رشد کرد و به ۴۷.۵ میلیون نفر رسید.

همه گیری ویروس کرونا سبب شده است شرکتها کوچ به خدمات ابری را سرعت بخشیده و نرم افزار همکاری مبتنی بر اینترنت را ارتقا دهند. باآنکه این بازار رو به رشد است اما مایکروسافت با رقابت از جانب واحد خدمات وب آمازون و تلاشهای جدید گوگل برای تقویت زیرساخت ابری روبروست. درآمد سرویس آزور در سه ماهه گذشته از ۴۳ درصد پیشبینی تحلیل گران و رشد ۴۸ درصدی سه ماهه قبل از آن فراتر رفت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، درآمد محتوا و خدمات ایکس باکس در سه ماهه دسامبر ۴۰ درصد و فروش سخت افزار ایکس باکس ۸۶ درصد رشد کرد.

منبع:

1399/11/09
17:32:30
0.0 / 5
763
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403