بازار سوم فرابورس راه اندازی می شود

بازار سوم فرابورس راه اندازی می شود

به گزارش تجهیزات جانبی سرپرست مرکز پژوهش سازمان بورس از طریق اندازی بازار سوم فرابورس اطلاع داد و اظهار داشت: اصلاحات دستورالعمل های پذیرش، عرضه، نقل و انتقال اوراق بهادار و نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، به منظور ایجاد بازار هدف، مصوب شد.


به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان بورس و اوراق بهادار، «مریم صفاریان» اضافه کرد: با ابلاغ این مصوبات، بازار هدف بعنوان یکی از بازارهای فرابورس متشکل از دو تابلوی اصلی و فرعی ایجاد خواهد شد.
وی عنوان کرد: شرکتهای دارای چشم انداز روشن از رشد و سودآوری که شرایط پذیرش در بازارهای اول و دوم فرابورس را ندارند، می توانند بر مبنای شرایط پیشبینی شده در مقررات که نسبت به شرایط پذیرش در دو بازار قبلی ساده تر است، در این بازار و هریک از تابلوهای آن پذیرش شده و اوراق بهادار آنها با شرایط متفاوتی که برای هر تابلو متناسب با خصوصیت شرکتهای پذیرفته شده است، معامله شوند.
وی اظهار داشت: بازار هدف، به منظور رفع موانع و مشکلات شناسایی شده در بازار شرکتهای کوچک و متوسط فرابورس ایجاد و جایگزین این بازار خواهد شد.
صفاریان خاطرنشان کرد: به علت ماهیت شرکتهای پذیرفته شده در بازار هدف، صرفاً سرمایه گذاران واجد شرایط شامل اشخاص حقیقی و حقوقی که برپایه ضوابط و معیارهایی از قبیل سواد مالی، تجربه کاری و سابقه فعالیت در بازار سرمایه، می توانند در این بازار فعالیت کنند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، معاملات فرابورس در مورد کالا، ابزارهای مالی (شامل سهام) و اوراق مشتقه آنها انجام می گیرد، بازار اوراق مشتقه فرابورس هم در زمینه دارایی هایی مانند نرخ بهره، نرخ ارز، سهام و کالا فعال است.منبع:

1399/11/10
14:50:31
0.0 / 5
758
تگهای خبر: ابزار , تجربه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403