فروش شماره تلفن كاربران فیسبوك توسط یك بات تلگرام

فروش شماره تلفن كاربران فیسبوك توسط یك بات تلگرام

تجهیزات جانبی: دیتابیس شماره تلفنهای متعلق به 533 میلیون کاربر فیسبوک از طرف یک بات تلگرام برای فروش عرضه شده است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، این برنامه پیام رسان امن مورد سوءاستفاده قرار گرفته تا افرادی امکان پیدا کنند بدون رضایت کاربران و حتی بدون تعامل با آنها، اطلاعات مهم آنها را به دست بیاورند.

اطلاعات فیسبوک که توسط یک بات تلگرام عرضه شده، مربوط به یک رخنه امنیتی سال ۲۰۱۹ است که از آن زمان ترمیم شده است. اگر فردی آی دی فیسبوک یک نفر را بداند، می تواند از این بات برای به دست آوردن شماره تلفنش استفاده نماید و همچنین برعکس، اگر فردی شماره تلفن یک نفر را داشته باشد می تواند با بهره گیری از این بات، آی دی فیسبوک وی را پیدا کند.

البته این بات تلگرام اطلاعات شخصی مهم کاربران را به رایگان عرضه نمی نماید. اطلاعات تک ۲۰ دلار قیمت دارد اما اطلاعات انبوه با تخفیف عرضه شده و برای ۱۰ هزار مورد ۵۰۰۰ دلار فروخته می شود.

گزارشهای مربوط به این بات تلگرام چند هفته پیش برای اولین بار منتشر گردید و اتفاق خجالت آوری برای فیسبوک است که معمولا از کاربران شماره تلفن درخواست می کند تا احراز هویت دو مرحله ای را فعال کند. رخنه اطلاعاتی سال ۲۰۱۹، این توانایی امنیتی را به وسیله ای برای انجام حملات هک تبدیل می کند.

هنوز مشخص نیست چه کسی عامل این بات تلگرام است اما تلگرام باید فورا برای از بین بردن این بات دست بکار شود. هر چه این بات فرصت بیشتری برای فروش اطلاعات شخصی داشته باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران فیسبوک هدف حملات فیشینگ و کارهای کلاهبرداری دیگر قرار بگیرند.

بر اساس گزارش تک رادار، بااینکه غیرفعال کردن این بات تلگرام، اطلاعات به سرقت رفته در رخنه امنیتی سال ۲۰۱۹ فیسبوک را حذف نمی کند اما حداقل راه دسترسی به آنرا می بندد.

منبع:

1399/11/11
13:32:50
0.0 / 5
1039
تگهای خبر: تلگرام , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403