۶۶ طرح كشاورزی در یزد به بهره برداری رسید

۶۶ طرح كشاورزی در یزد به بهره برداری رسید

تجهیزات جانبی: 66 طرح کشاورزی در پنجمین روز از دهه فجر با اعتبار یکهزار و 820 میلیون ریال روز پنجشنبه در استان یزد به بهره برداری رسید.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از این طرح ها در گفت و گو با ایرنا گفت: این طرح ها زمینه اشتغال ۲۶۴ نفر را بطور مستقیم دربخش های مختلف کشاورزی و دامی استان فراهم نموده است.
وی اشاره کرد: از مجموع ۶۶ پروژه، ۲۸ پروژه درحوزه آب و خاک، ۱۸ مورد در زمینه تولیدات دامی، ۹ طرح در زمینه شیلات و آبزیان، ۶ پروژه در زمینه تولیدات گیاهی و پنج پروژه نیز در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی است.
سجادی پور اشاره کرد: از مجموع اعتبارات هزینه شده در اجرای این پروژه ها، ۲۳۹ میلیارد و ۱۹ میلیون ریال (۱۳درصد) سهم اعتبارات دولتی بوده و یکهزار و ۳۰۲ میلیارد و ۳۲۰میلیون ریال (۷۲درصد) سرمایه گذاری کشاورزان و دامداران و ۲۷۷میلیارد و ۳۰ میلیون ریال نیز (۱۵درصد) از تسهیلات بانکی هزینه شده است.
از مجموع ۱۷۳ هزار هکتار اراضی قابل کشت یزد به سبب تداوم خشکسالی و تغییر الگوی کاشت و کشت گیاهان کم آبخواه الان ۱۱۳ هزار و ۷۶۰ هکتار آن زیرکشت قرار دارد که ۳۲ هزار و ۶۶۹ هکتار ( ۲۹ درصد) به کشت محصولات زراعی و بقیه به باغی و گلخانه ای اختصاص دارد که ۱۱۷ هزار و۸۰۰ کشاورز، دامدار و بهره بردار در تولید محصولات کشاورزی، باغی، گلخانه ای و دامی استان فعال می باشند.منبع:

1399/11/16
23:25:36
0.0 / 5
581
تگهای خبر: محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403