در هفته چهلم پویش هرهفته الف_ب_ایران انجام می شود؛

افتتاح بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد ریال طرح جدید صنعت آب و برق

افتتاح بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد ریال طرح جدید صنعت آب و برق

به گزارش تجهیزات جانبی چهلمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا (سه شنبه) ۶ طرح را در چارچوب هشت پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار ۳۹ هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان برای استان های فارس و اردبیل به ارمغان خواهد آورد.


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، پویش هر هفته الف- ب- ایران به هفته چهلم خود رسیده و مقرر است فردا همزمان با روزهای پایانی دهه فجر، ۶ طرح در چارچوب هشت پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار سه هزار و ۹۷۴ میلیارد تومان در دو استان فارس و اردبیل با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری و وزیر نیرو افتتاح شود.
بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات تنها پروژه ای است که در استان اردبیل افتتاح می گردد.
سد تنظیمی «ملاصدرا» در اقلید فارس برای تنظیم ۹۲ میلیون مترمکعب آب خروجی از نیروگاه سد ملاصدرا و تحویل به چهار هزار و ۴۰۰هکتار از اراضی کشاورزی افتتاح می گردد.
سد تنظیمی «تنگ خمار» با کنترل سیلاب های مخرب، علاوه بر کاهش اثرهای نامطلوب و خسارت های وارده به اراضی و روستاهای پایین دست با تزریق و تغذیه آب به آبخوان شیبکوه سبب افزایش سطح آب زیرزمینی و تأمین آب کشاورزی و افزایش رضایت مندی اهالی منطقه خواهد شد.
پروژه دیگر تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید صدرا است که حفظ محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی و استفاده مجدد از پساب را انجام خواهد داد و جمعیت ۸۷هزار نفری را تحت پوشش قرار می دهد.
تصفیه خانه آب فسا و تاسیسات وابسته به آن که تأمین آب آشامیدنی و صنعت شهرستان های فسا (ایچ-ششده-زاهدشهر و روستاهای مسیر) را انجام می دهد و جمعیت ۱۸۴ هزار و ۱۴۲ نفری را تحت پوشش قرار می دهد.
نیروگاه خورشیدی ۶ دهم مگاواتی داراب _لایزنگان و نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی شهرک صنعتی سروستان و هم نصب و راه اندازی و مدیریت شبکه فیبر نوری، همچون پروژه هایی است که در استان فارس به بهره برداری می رسد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، دومین مرحله افتتاح طرح های مهم صنعت آب و برق در چارچوب پویش هر هفته#الف_ب_ایران فعالیت خویش را از فروردین ماه سال جاری شروع کرد.
این مرحله از پویش، بهره برداری از طرح های مهم صنعت آب و برق را برای سراسر کشورمان در شرایط سخت تحریمی به همراه داشت و نشان داد با وجود شرایط سخت تحمیل شده به کشور، قطار سازندگی دولت «تدبیر و امید» زمین گیر نشده و همچنان با قوت رو به جلو در حرکت است.
وزیر نیرو در زمان راه اندازی این پویش به مردم قول داده بود تا آخر سال، هر هفته از پروژه های مهم صنعت آب و برق در سرتاسر کشور رونمایی کند.
در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران قرار است از ۲۵۰ پروژه مهم صنعت آب و برق در سرتاسر کشور با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره برداری شود.
اهیمت این پویش به قدری بود که «حسن روحانی» رئیس جمهوری، دهم تیرماه سال جاری در پیامی که به وزیر نیرو بابت این طرح، اظهار داشت: اقدام های برنامه ریزی شده در زمینه دو نیاز اساسی مردم یعنی آب و برق (الف و ب)، عبور بی مشکل از تابستان های گرم و خشک، ایجاد امنیت روحی و اجتماعی در جهت استمرار بهره گیری از دو نعمت ارزشمند، اعتماد لازم برای برنامه ریزی اقتصادی و نگاه امیدوارانه به تابستان ۹۹ با وجود مواجهه با پاندمی کووید۱۹ و عدم دغدغه مردم برای قطعی آب یا برق در بیمارستان، منزل یا محل کار از یک سو و بیان و تشریح لازم در انتها طرح ها و افتتاح آنها به سبکی نوین و دلگرم کننده از طرفی، برای مردم ایران و دولت تدبیر و امید افتخارآمیز و غرورآفرین بود.


1399/11/20
22:13:36
0.0 / 5
446
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402