نتایج افكارسنجی آنلاین تجهیزات جانبی نشان داد:

افزایش پهنای باند برای رشد اقتصاد دیجیتال و معیشت مردم ضروریست

افزایش پهنای باند برای رشد اقتصاد دیجیتال و معیشت مردم ضروریست

به گزارش تجهیزات جانبی نتایج یک افکارسنجی آنلاین در ایرنا نشان داد: ۷۳.۲ درصد از افراد شرکت کننده در این پژوهش مجازی افزایش پهنای باند را برای رشد اقتصاد دیجیتال و بهبود معیشت مردم ضروری می دانند.


مدتی است افزایش پهنای باند اینترنت توجهات را به خود جلب کرده است. رئیس جمهوری چندی قبل با سخنانی مبنی براینکه « آموزش در فضای مجازی، کسب وکارهای الکترونیکی، دسترسی آزاد به اطلاعات و مبارزه با فساد نیازمند پهنای باند کافی است که باید از اقدامات آذری جهرمی در این راستا تشکر نماییم. » وزیر ارتباطات را مورد حمایت خود قرار دادند. در این راستا اداره کل پژوهش و بررسی های خبری ایرنا بر آن شد تا در مدت هفت روز نظرات کاربرانش را در مورد افزایش پهنای باند مورد سنجش قرار دهد. پرسش های این نظرسنجی در ایام ۱۵ تا ۲۱ بهمن ماه بر روی سایت ایرنا قرار گرفت و در مجموع حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این پژوهش آنلاین شرکت کردند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران "ایرنا" در این افکارسنجی آنلاین از مخاطبان خود خواست تا در مورد این که افزایش پهنای باند برای رشد اقتصاد دیجیتال و بهبود معیشت مردم چقدر ضروری می باشد، اعلام نظر کنند. ۷۳.۲ درصد از مخاطبان افزایش پهنای باند را برای رشد اقتصاد دیجیتال و بهبود معیشت مردم ضروری دانستند. ۹.۸ درصد لزوم افزایش پهنای باند را «تاحدی» و ۴.۳ درصد «کم» بیان نمودند. ۱۲.۷ درصد هم در پاسخ به این سؤال گزینه «اصلا» را انتخاب کردند.
در این نظرسنجی چهار سوال؛ ۱- به نظر شما، افزایش پهنای باند برای رشد اقتصاد دیجیتال و بهبود معیشت مردم چقدر ضروری است؟ ۲- به نظر شما، مهم ترین پیامد انسداد احتمالی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام چیست ؟۳- به نظر شما، بهترین راهکار برای ارتقای امنیت اخلاقی – اجتماعی شهروندان در فضای مجازی چیست؟و ۴- تا چه اندازه از اقدام دولت برای افزایش پهنای باند حمایت می کنید؟ عنوان شد.
در پاسخ به سوال «به نظر شما، بهترین راهکار برای ارتقای امنیت اخلاقی – اجتماعی شهروندان در فضای مجازی چیست؟» ۶۱.۸ درصد مخاطبان «آموزش سواد رسانه ای و نحوه صحیح استفاده از فضای مجازی» را بهترین راهکار اعلام نمودند. «تولید محتوای مناسب در فضای مجازی برای ترویج آموزه های اخلاقی» با ۱۷.۷ درصد، « برخوردهای قاطع قضایی» با ۱۱ درصد و « ایجاد محدودیت در پهنای باند» با ۹.۵ درصد در مراتب بعدی قرار گرفتند.
۳۱.۹ درصد پاسخگویان این افکارسنجی معتقدند مهم ترین پیامد انسداد احتمالی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام «تعطیلی برخی کسب و کارها و افزایش بیکاری» است. « امن تر شدن فضای مجازی » با ۲۳.۳ درصد، « بروز ناامنی بیشتر در فضای مجازی به علت استفاده از فیلتر شکن ها» با ۲۳.۲ درصد و «کاهش فضای شفافیت و مبارزه با فساد در جامعه » با ۲۱.۵ درصد، از دیگر پیامد انسداد احتمالی شبکه های اجتماعی از جانب مخاطبان مطرح گردیده است.
در این نظرسنجی از مخاطبان خواسته شد تا اعلام کنند ؛ چه اندازه از اقدام دولت برای افزایش پهنای باند حمایت می کنند ؛ ۶۵.۸ درصد مخاطبان میزان حمایت خویش را از این اقدام «زیاد» اعلام نمودند. ۹.۵ درصد پاسخگویان میزان حمایت خویش را « تاحدی»، ۴.۹ درصد هم « کم » بیان نمودند. ۱۹.۸ درصد هم اظهارکردند که از این اقدام حمایت نمی کنند.

سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به منظور اطلاع رسانی و کسب آرای عمومی در مورد مبحث ها و مسائل مختلف جامعه از روز ۲۹ مهرماه برنامه «افکارسنجی» آنلاین را برای اولین بار در تارنمای اصلی خود راه اندازی نمود.
ایرنا ضمن قدردانی از مشارکت مخاطبان در این رویکرد پژوهشی تابحال توانسته دیدگاه ها و مطالبات عمومی را در ۱۳ نظرسنجی برگزار شده در مورد موضوعات مختلف همچون همه گیری کرونا، محدودیت های کرونا، خرید آنلاین و وضعیت بورس، خودرو، بازار مسکن، آلودگی هوا، افزایش نرخ ارز، ادامه محدودیت های کرونایی، هتک حرمت مسؤلان و افزایش پهنای باند مطرح کند.منبع:

1399/11/23
23:03:09
0.0 / 5
531
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403