در نشست خبری رویداد هفته ایران دیجیتال مطرح شد

اتصال ۱۰ درصد ارتباطات ایران به 5G تا سال ۱۴۰۳

اتصال ۱۰ درصد ارتباطات ایران به 5G تا سال ۱۴۰۳

به گزارش تجهیزات جانبی به قول مدیر گروه علمی تحلیلی طیف و مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران، تا سال ۲۰۲۵، در ایران ۲۰۰ میلیون دستگاه به اینترنت اشیاء متصل می شوند و تا سال ۱۴۰۳ هم باید حداقل ۱۰درصد ارتباطات و اتصالات ایران روی فناوری های ارتباطی جدیدی همچون 5G باشد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، مهدی روحانی نژاد در نشست خبری آنلاین سومین رویداد «هفته ایران دیجیتال» و ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء که ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود، از پیشبینی اتصال ۲۰۰ میلیون دستگاه به اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۵ در ایران اطلاع داد و اظهار داشت: به نظر می آید بخش عمده دستگاههای متصل به اینترنت در کشور را کنتورهای برق، آب و گاز به منظور مدیریت مصرف انرژی می توانند تشکیل بدهند.
وی ضمن اشاره به حجم بازار ۴۱۸ میلیارد دلاری اینترنت اشیاء در سال ۲۰۲۱ اضافه کرد: پیشبینی می شود از ۲۱ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت اشیاء در جهان، حدود نیم میلیارد دستگاه توسط شبکه 5G، یک میلیارد دستگاه توسط اپراتورهای سلولار و مابقی از راه شبکه های Low Power برد بلند مانند LoRa و شبکه های برد کوتاه به اینترنت متصل شوند.
به قول روحانی نژاد، در ایران هم برپایه مصوبه شورایعالی فضای مجازی باید تا سال ۱۴۰۳ حداقل ۱۰ درصد ارتباطات و اتصالات ایران روی فناوری های ارتباطی جدیدی همچون 5G باشد.
او با اشاره به اینکه درمورد استاندارد اینترنت اشیاء بین استانداردهای سلولار و غیرسلولار رقابت وجود دارد، اظهار داشت: باتوجه به اینکه خوشبختانه بار اصلی توسعه خدمات مبتنی برIoT روی فناوری بومی قرار دارد، دغدغه های حاکمیتی هم در این عرصه کمرنگ تر خواهد بود.
مدیر فروم اینترنت اشیاء ایران اضافه کرد: در ایران فناوری NB-IoT توسط اپراتورهای موبایل حمایت می شود اما با فناوری LoRa هم این امکان فراهم گشته است که استارتاپ ها خارج از شبکه اپراتورها بتوانند از فناوری های دیگری هم استفاده کنند.
او درمورد هفته ایران دیجیتال هم توضیح داد: باتوجه به اهمیت مبحث توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور از سال ۹۷ این مورد را در دستور کار قرار دادیم و از همین رو سال جاری سومین رویداد هفته ایران دیجیتال برگزار می گردد. دراین رویداد از شنبه تا چهارشنبه هفته جاری، چهار وبینار برگزار می شود و دوشنبه و سه شنبه، ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در سالن ۲۷ نمایشگاه بین المللی تهران هم ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء برگزار و خدمات سرویسهای در رابطه با آن معرفی و رونمایی خواهند شد.
نشست بررسی آخرین وضعیت واگذاری باندهای فرکانسی 5G، رونمایی از اپراتور اینترنت اشیاء، سامانه کشاورزی هوشمند، گجت های سلامت هوشمند، معرفی گیت وی مانیتورینگ خطوط تولیدی صنعتی، رونمایی از برنامه های 5G اپراتورهای تلفن همراه و معرفی سامانه اتصال ساختمان ها به آتش نشانی همچون رویدادهای این نمایشگاه خواهد بود.
سومین رویداد «هفته ایران دیجیتال» از امروز، شنبه ۲۵ بهمن ماه شروع شده و تا ۲۸ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. همچنین، ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء ایران روزهای دوشنبه و سه شنبه؛ ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در سالن ۲۷ نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.




منبع:

1399/11/26
23:13:37
0.0 / 5
580
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403