توقف تولید كارخانه تراشه رنساس به دنبال زلزله ژاپن

توقف تولید كارخانه تراشه رنساس به دنبال زلزله ژاپن

شرکت رنساس الکترونیکس ژاپن به دنبال وقوع زلزله ای به قدرت ۷.۳ درجه ریشتر در اواخر روز شنبه، فعالیت کارخانه ایباراکی را جهت بررسی اتاقهای پاک تاسیسات متوقف کرد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، برق و همه تجهیزات این کارخانه تراشه سازی برقرار است اما شرکت رنساس در یک اقدام احتیاطی تصمیم گرفت تولید روز یکشنبه را ملغا کرده و به بررسی اتاقهای پاک بپردازد. هنوز مشخص نیست فعالیت این کارخانه چه زمانی از سرگرفته می شود.

کارخانه ایباراکی بعد از زلزله سال ۲۰۱۱ که به ساختمان این کارخانه صدمه زد، به مدت سه ماه تعطیل شد. سخنگوی شرکت رنساس اعلام نمود ساختمان خوب به نظر می آید اما درباره این که کارمندان چه زمانی فعالیتشان را ازسرمی گیرند توضیح نداد.

در بحبوحه تقاضای بالا برای محصولات الکترونیکی مصرفی، کمبود جدی تراشه در سطح جهانی وجود دارد و برخی از خطوط تولید خودرو در نتیجه کمبود تراشه به تعطیلی کشیده شده اند. محدودیتهای زنجیره تأمین که ناشی از اختلالات به وجود آمده در دوران همه گیری ویروس کروناست، این مشکل را پیچیده کرده و تراشه سازان را واداشته است میلیاردها دلار برای افزایش ظرفیت تولید و رفع کمبود عرضه سرمایه گذاران کنند اما خریداران انتظار دارند این کمبود وخیمتر شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تأثیر توقف اخیر تولید کارخانه رنساس روی کمبود فعلی تراشه مشخص نمی باشد. کارخانه رنساس در کوماموتو چند روز بعد از زلزله سال ۲۰۱۶ فعالیتش را ازسرگرفت و تاخیر به وجود آمده در تولید را جبران کرد.
1399/11/27
14:30:58
0.0 / 5
525
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403