توسط خودروسازان بزرگ داخلی محقق شد؛

تولید بیش از 817 هزار دستگاه خودرو در 11 ماه سال 99

تولید بیش از 817 هزار دستگاه خودرو در 11 ماه سال 99

تجهیزات جانبی: بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید 817 هزار و 69 دستگاه خودرو توسط ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو از شروع امسال تا اختتام بهمن ماه است.


به گزارش روز شنبه ایرنا، بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۴۳۲ هزار و ۶ دستگاه خودرو از طرف گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز امسال تا اختتام بهمن ماه است.
برپایه این آمارها، تا اختتام بهمن ماه ۳۱۲ هزار و ۵۶۳ دستگاه در گروه پژو، ۴۸ هزار و ۹۴۷ دستگاه در گروه سمند، ۱۱ هزار و ۶۶۴ دستگاه رانا و ۵۰ هزار و ۹۴۳ دستگاه دنا در ایران خودرو تولید شد.
در مدت یاد شده، این گروه صنعتی همین طور موفق به تولید ۹۴ دستگاه دانگ فنگ، سه هزار و ۲۱۹ دستگاه هایما، چهار هزار و ۳۱۱ دستگاه در گروه وانت و سایر محصولات و ۱۸۱ دستگاه پژو ۲۰۰۸ شد.
در این آمار، تولید ۸۴ دستگاه تارا بعنوان خودروی نوبرانه این گروه صنعتی نیز مشاهده می شود.
۴۳ هزار و ۹۱۲ دستگاه از این تولیدات مربوط به آمار بهمن ماه این شرکت است.
تولیدات سایپا
برپایه آمارهای سامانه یاد شده، گروه صنعتی سایپا نیز موفق شد در ۱۱ ماهه امسال ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ دستگاه خودرو شامل ۵۰ هزار و ۴۱۳ دستگاه خودرو در خانواده پراید، ۲۱۴ هزار و ۱۲۸ دستگاه در خانواده تیبا، ۱۰ دستگاه سراتو، ۱۲۴ دستگاه آریو، ۲۱۲ دستگاه چانگان و ۲۵ هزار و ۴۶۲ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱) تولید نماید.
همچنین تولید ۸۰۵ دستگاه شاهین بعنوان محصول جدید و نوبرانه سایپا، در این آمارها خودنمایی می کند.
۲۹ هزار و ۴۵۲ دستگاه از خودرو های یاد شده در بهمن ماه تولید شد. برپایه داده های سامانه کدال، سایپا در این زمان موفق به صادرات ۳۳۶ دستگاه خودروی کامل (CBU) به سایر کشورها شد.
تولیدات پارس خودرو
برپایه این گزارش، مجموع تولیدات پارس خودرو از آغاز امسال تا اختتام بهمن ماه به ۹۳ هزار و ۸۴۳ دستگاه رسید.
در مدت یاد شده پارس خودرو ۲ هزار و ۹۶۳ دستگاه خودرو در گروه رنو و سه هزار و ۷۴۰ دستگاه خودرو در گروه برلیانس تولید کرد.
برپایه آمارهای سامانه کدال، در ۱۱ ماهه امسال ۲۳ هزار و ۷۰۳ دستگاه در خانواده ایکس ۱۰۰ (پراید)، هشت هزار و ۱۸۰ دستگاه کوییک معمولی، ۴۸ هزار و ۲۳ دستگاه در گروه کیو ۲۰۰ و ۶ هزار و ۸۷۴ دستگاه در گروه اس۲۰۰ (ساینا) در پارس خودرو تولید شد.
براساس این گزارش، ۱۲ هزار و ۸۲۸ دستگاه از خودرو های تولیدی یاد شده مربوط به آمار بهمن ماه این شرکت است.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، بنابر تصمیم شورایعالی استاندارد، تولیدات خانواده پراید (به غیر از سایپا ۱۵۱ یا همان وانت پراید که وزارت صنعت برای رفع کمبودها در حوزه وانت تداوم تولید آنرا خواهان شده بود)، از آغاز مردادماه به علت ناتوانی در پاس کردن استانداردهای ۸۵گانه در دو گروه سایپا و پارس خودرو متوقف گردید.منبع:

1399/12/09
22:17:52
0.0 / 5
581
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403