وزیر تعاون:

حوادث ناشی از كار در سال قبل ۱۵ درصد كم شد

حوادث ناشی از كار در سال قبل ۱۵ درصد كم شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سال قبل حوادث ناشی از کار 15 درصد کم شد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، «محمد شریعتمداری» در همایش ملی خانه های بهداشت کارگری برتر و رونمایی از ۶۰ عنوان کتاب دراین زمینه گفت: ۳۵۰۰ خانه بهداشت کارگری در واحدهای تولیدی ۵۰ تا ۵۰۰ نفری تشکیل شده است.
وی ادامه داد: بالا بردن آگاهی بهداشتی، پایش وضعیت بهداشتی جسمی و روحی کارگران توسط این خانه های بهداشت انجام می دهند و در حوزه فنی و ایمنی نیز بازرسانی توسط وزارت تعاون در اختیار آنها قرار می گیرد تا محوری جهت ایمنی کارگران ایجاد شود.
وزیر تعاون اظهار داشت: میزان حوادث ناشی از کار در سال قبل ۱۵ درصد کم شد و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر کمتر از ۵ نفر فوتی ثبت شده است و میزان جراحت ها نیز به ازای هر صدهزار نفر کمتر از ۶۳ نفر بود.
۹۰ هزار بیمار کرونائی در مراکز تامین اجتماعی بستری شدند
وی درباره آمار بیماران کرونائی مراجعه کننده به مراکز تامین اجتماعی اظهار داشت: ۹۰ هزار بیمار کرونائی در مراکز تامین اجتماعی بستری شدند و ۹۰ درصد با سلامت کامل ترخیص شدند.
شریعتمداری درباب آمار بیکاران ناشی از بیماری کرونا اظهار داشت: تا راه اندازی سامانه بیمه بیکاری در اسفند ماه سال قبل ۸۵۰ هزار نفر بیکاری الزامی داشتند، در مجموع تا اختتام خردادماه یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مشمول قانون بیمه بیکاری کرونا شدند و مقرری بیمه بیکاری دریافت نمودند و ۶۷ هزار نفر باقی ماند که مستمری آنها نیز پرداخت می شود.
وی ادامه داد: ۶۷ درصد از بیکاران ناشی از شیوع ویروس کرونا به کار و فعالیت خود بازگشتند.
در آخر این مراسم به صورت نمادین از چهار کارفرمای نمونه تجلیل شد.

نمایندگان از اظهار نظرهای نادرست بپرهیزند
رئیس کانون عالی شوراهای کار سراسر کشور خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انتظار داریم درباب تعیین دستمزد کمک کنند شورای عالی کار مزد منصفانه ای را تعیین کند و از اظهارنظرهای نادرست بپرهیزند.
«اولیا علی بیگی» در همایش ملی خانه های بهداشت کارگری برتر و رونمایی از ۶۰ عنوان کتاب دراین زمینه اظهار داشت: مجلس محل قانونگذاری است و نمایندگان الگوی جامعه هستند اما متاسفانه اظهارنظرهایی را ارائه می کنند که یا در جریان روند جامعه نیستند یا نسبت به قوانین و مقررات کم توجه هستند.
وی با اشاره به اظهارنظر برخی نمایندگان درباب تعیین مزد منطقه ای اضافه کرد: در قانون، مزد منطقه ای پیش بینی شده است اما سوال من از نمایندگان این است که مجلس در قانون خدمات کشوری مصوب کرده حقوق کارمندان متناسب با تورم باشد اما آیا این روند اجرا می شود؟
رییس کانون شورای عالی کار با اعلان اینکه مجلس هر سال شورای عالی کار را خلع سلاح می کند، افزود: امروزه دلیل اصلی مشکلات بازنشستگان این است که در دوران فعالیت حقوق متناسب دریافت نکرده اند و در نتیجه امروز شاهد می باشیم که معیشت این افراد مبتلا به اختلال شده است.
وی اظهارداشت: در قانون کار درباب مزد منطقه ای آمده است چنانچه کارگر و کارفرما بر مبلغ معین دستمزد توافق کردند دولت نمی تواند دخالت کند و تامین اجتماعی موظف است طبق آن مبلغ حق بیمه را تعیین کند.
علی بیگی اظهار داشت: چنانچه زیرساختهای لازم برای اجرای مزد منطقه ای فراهم باشد شورای عالی کار آمادگی دارد این مزد را تعیین کند اما در وضعیت موجود اظهارنظرهای غیر کارشناسی نه فقط کمکی به کارگران نمی کند بلکه شرایط را برای آنها دشوار می کند.


1399/12/11
20:27:50
0.0 / 5
829
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403