برگزاری رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی

برگزاری رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی

به گزارش تجهیزات جانبی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و بنیاد سعدی «رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی» را برگزار می نماید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، این رویداد که روز سه شنبه (دوازدهم اسفندماه) برگزار می گردد با سخنرانی غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رئیس بنیاد سعدی، علی وحدت، رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، امیر ناظمی، معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری همراه خواهد بود.
در این رویداد از تفاهم نامه های حاصل از مذاکرات B2B و انجام مذاکرات تجاری و نمایشگاه توانمندی شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها رونمایی می شود.
همینطور دو پنل تخصصی برگزار می گردد که مبحث پنل اول «نقش فناوری در گسترش و تقویت زبان و ادب فارسی» و مبحث پنل دوم «چالش های شرکتهای فناور فعال در حوزه زبان و ادب فارسی» است.
بر طبق این خبر، از آن جایی که بنیاد سعدی در سالهای اخیر در جهت ترویج و گسترش زبان فارسی در جهان کارهای عمده ای را برای همگام شدن با فناوری های روز و استفاده از اپلیکیشن های تلفن همراه، دسترسی و تسهیل آموزش زبان فارسی انجام داده، نحوه تعامل بنیاد سعدی، مؤسسه دهخدا و فرهنگستان زبان و ادب فارسی با شرکتهای دانش بنیان و فناور هم در این رویداد به صورت مشروح بیان می شود.
یکی از بهترین روش ها جهت افزایش بازده آموزشی، استفاده از محتوای چندرسانه ای (Multimedia) مانند فیلم، عکس، صوت و متن در ارتباط با مبحث آموزشی موردنظر است. در همین راستا، در این برنامه از نرم افزار چندرسانه ای و تعاملی «گام اول» که با حمایت بنیاد سعدی تولید شده است، رونمایی خواهد شد. تکنولوژی آموزشی، گرافیک محتوای چندرسانه ای و تعاملی کتاب «گام اول» را نخستین بار متخصصان آزفا (آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان) برای آموزش زبان فارسی در سطح نوآموز طراحی نموده اند.
همینطور نحوه حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از به هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری بررسی خواهد شد و علاوه بر این هم حمایت ها و تسهیلات سازمان فناوری اطلاعات ایران (خدمات نوآفرین) معرفی می شود.
سخنرانان پنل اول با مبحث «نقش فناوری در گسترش و تقویت زبان و ادب فارسی» عبارتند از: مشکات اسدی (مدیر پنل)، مشاور زنان و توانمندسازی اجتماعی سازمان فناوری اطلاعات ایران، نسرین پرویزی، معاون گروه های واژه گزینی و فرهنگ نویسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، هادی ویسی، معاون علمی مؤسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران و احسان طوفانی نژاد، مدیر آموزش مجازی بنیاد سعدی.
همینطور سخنرانان پنل دوم با مبحث «چالش های شرکتهای فناور فعال در حوزه زبان و ادب فارسی» عبارتند از: مصطفی بغدادی (مدیر پنل)، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، شهره ناصری، معاون سیاست گذاری سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهدی صالحی دره بیدی، بنیان گذار مؤسسه ویراستاران و مدیرعامل شتاب دهنده فرا؛ نخستین شتاب دهنده زبان و ادبیات فارسی و صنعت محتوا، و برزو نادرلویی، مدیر شرکت رسانه ساز دانش.
رویداد «تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی» دوازدهم اسفندماه جاری از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت مستقیم و زنده از آپارات به آدرس های aparat.com/Sandoghnoavari/live و aparat.com/itoofiran/live پخش خواهد شد.
منبع:

1399/12/12
09:54:02
0.0 / 5
790
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403