بزرگترین برندگان كمبود جهانی تراشه

بزرگترین برندگان كمبود جهانی تراشه

تجهیزات جانبی: کمبود ناگهانی نیمه رساناها، تولید خودرو را مختل ساخته و رشد درآمد اپل را محدود کرده اما در عوض به بازار سازندگان تجهیزات تولید تراشه حسابی رونق بخشیده است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، این شرکتها بعنوان بزرگترین برندگان کمبود جهانی تراشه ظاهر شده اند برای اینکه شرکتهای تراشه سازی به افزایش ظرفیت تولیدشان برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده اقدام نموده اند. شرکت اپلاید متریالز که بزرگترین سازنده تجهیزات تولید نیمه رسانا در جهان است، شاهد رشد حدود ۴۰ درصدی ارزش سهامش در سال میلادی جاری بوده و بهترین عملکرد را در شاخص نیمه رسانا داشته است. ارزش سهام شرکتهای بروکس اتومیشن، لام ریسرچ کورپ و کی ال ای کورپ در همین مدت هر یک بیش از ۲۳ درصد رشد کرده که دو برابر رشد شاخص نیمه رسانای فیلادلفیا بوده است.

توسعه بودجه تجهیزات از طرف شرکتهای بزرگ تراشه سازی و دولتهایی که نگران نفوذ خارجی در تاسیسات تولید هستند، به وال استریت این اطمینان را بخشیده که روند صعودی مذکور قوی می ماند.

مشکل کمبود تراشه تا یک سال پیش که کووید ۱۹ به سرعت شیوع یافت و موجب سقوط فعالیت اقتصادی و کاهش تولید شرکتها شد، غیرقابل تصور بود. اما بعد از شوک اولیه، فروش خیلی از صنایع افزایش یافت و شرکتها در کوشش برای افزایش موجودی انبارهایشان هستند. خیلی از شرکتهای تراشه سازی حالا با حداکثر ظرفیت تولید می کنند و دولتها کمبود کارخانه های تولید تراشه را یک ریسک امنیت ملی می بینند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته دستور اجرائی برای بازنگری زنجیره تامین نیمه رساناها و محصولات دیگر امضا کرد. بااینکه انتظار نمی رود چاره فوری برای این مشکل وجود داشته باشد اما ناظران صنعت می گویند روند بلندمدت مشخص است و به تجهیزات بیشتری نیاز خواهد بود.

شرکت TSMC تایوان که برای اپل و برادکام تراشه تولید می کند، می خواهد ۱۲ میلیارد دلار برای ساخت کارخانه ای در آریزونا هزینه کند. قسمتی از هزینه های ساخت این کارخانه در برنامه هزینه سرمایه این شرکت برای سال ۲۰۲۱ منظور شده است. هزینه سرمایه برادکام ممکنست از ۱۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ به ۲۸ میلیارد دلار بالغ شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گری دیکرسون، مدیرعامل شرکت اپلاید متریالز ماه گذشته گفته بود اقدام تولیدکنندگان بزرگ تراشه برای ساخت کارخانه های کوچکتر در مناطق جدید، فرصتهای جذابی را برای اپلاید متریالز به وجود می آورد.

منبع:

1399/12/13
14:23:45
0.0 / 5
862
تگهای خبر: شركت , صنعت , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403