روحانی با تقدیر از تلاش های وزارت نیرو؛

افتتاح 307 طرح با سرمایه گذاری 81 هزار میلیارد تومان افتخاری بزرگ است

افتتاح 307 طرح با سرمایه گذاری 81 هزار میلیارد تومان افتخاری بزرگ است

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس جمهوری افتتاح 307 طرح و پروژه در حوزه آب و نیرو امسال با 81 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را افتخاری بزرگ برای کشور دانست و اظهار داشت: اینکه توانستیم در وضعیت سخت تحریم و کرونا جهش تولید را در مقام عمل نشان دهیم، در تاریخ ایران ثبت می شود.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از ۶ طرح ملی وزارت نیرو با تبریک و تهنیت میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، و حضرت ابوالفضل و روز ولادت امام سجاد (ع) و با قدردانی از وزارت نیرو اظهار داشت: از شروع تا آخر سال برنامه جهش تولید و برنامه #پنجشنبه -الف- ب داشتیم. از شروع سال که این برنامه را شروع کردیم در پیشگاه خداوند گفتم به ما توفیق دهد تا آخر سال ادامه دهیم و پنجشنبه ها در تاریخ ایران ثبت گردد و توانستیم جهش تولید را در سال سخت و تحریم و فشار و کرونا محقق نماییم.
وی با اشاره به کوشش های وزارت نیرو دراین زمینه و بیان اینکه برنامه پویش الف-ب سال آینده هم ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: این طرح ها سبب خشنودی همه مردم بوده است. مقام معظم رهبری هم به صورت کتبی از وزارت نیرو تشکر کردند و هم شفاهی اعلام نمودند.
رییس جمهوری افزود: از وزیر نیرو، مهندسان، طراحان و مجریان تشکر می کنم چون کار بسیار بزرگی انجام گرفته و امسال ۳۰۷ طرح توسط این وزارتخانه افتتاح شده است.
ابراز خرسندی رهبر انقلاب از افتتاح طرح انتقال آب
رییس دولت تدبیر و امید اظهار داشت: یک وزاتخانه تنها در سال ۹۹ حدود ۸۱ هزار میلیارد تومان طرح را افتتاح کرده است و طرح هایی را هم در دست اجرا دارد که برخی در دولت بعد افتتاح می شود. از وزرا و دست اندرکاران که طرح های بزرگی را افتتاح کردند، تشکر می کنم پریروز طرح انتقال آب را داشتیم و روز گذشته خدمت رهبری بودم که بابت این افتتاح خیلی خوشحال شدند و برای ایشان توضیح دادم که آب امروز به سیرجان، یزد و اردکان رسیده است و این طرح برای خراسان جنوبی، رضوی، یزد و سیستان و بلوچستان است.
روحانی با بی نظیر خواندن تعدادی از این طرح ها در تاریخ ایران اشاره کرد: امسال بر مردم خیلی مشکل گذشت. هم مشکلات تحریم و هم کرونا بود. مردم برای سفر، کسب وکار مدرسه، رفتن فرزندان به مدرسه بسیار مشکل داشتند و از نظر زندگی هم با مشکلات فراوانی مواجه بودند.
رییس دولت دوازدهم با اشاره به اقدام تروریستی آمریکا در طول این سه سال مقابل ملت ایران اظهار داشت: آنها همه منابع مالی ما را قفل و خیلی از فعالیت ها و صادرات ما را گرفتار مشکل کردند و حتی برای خرید واکسن کرونا گرفتار مشکل شدیم. دولت جنایتکار آمریکا ظلم بزرگی مقابل ملت ایران انجام داده است.
جبران اشتباهات دولت گذشته آمریکا به نفع همه است
وی اضافه کرد: دولت فعلی هم که می گوید دولت قبلی اشتباه کرده و می خواهیم جبران نماییم، در این دو ماه چیزی از او ندیده ایم. آنچه برای ما مهمست عمل است که چیزی ندیده ایم. جبران اشتباهات دولت گذشته آمریکا فقط به نفع ایران نیست بلکه به نفع خود آمریکا، منطقه، تعهدات و سازمان های بین المللی است و امیدواریم به مسیر عقلانیت برگردند.
روحانی افزود: ما در این شرایط خیلی مشکل و پیچیده طرح های بسیار بزرگی را به افتتاح رساندیم و این جلسه ۵۸مین جلسه ما برای افتتاح بود و امیدواریم ۵۹مین جلسه در پنجم فروردین باشد و تا هفته آخر دولت اگر خداوند حیات را برای ما مقرر کرد، این افتتاح ها را ادامه بدهیم.
رییس جمهوری با ابراز خرسندی از اجرای منظم برنامه افتتاح ها اظهار داشت: این افتتاح ها برای مردم دلگرمی و برای دشمن ضربه بسیار بزرگی بود. آنها می خواستند اقتصاد ما را گرفتار شکست کنند. این طرح ها نشان داد که ملت ما، جوان های ما و مهندسین ما زنده هستند و همه تلاش می کنند و ان شاءالله سال آینده ادامه خواهد یافت.
وی با اعلان اینکه در طرح امروز بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان طرح افتتاح شد، اشاره کرد: شما می بینید وقتی یک طرح بزرگ افتتاح می شود بیش از دو میلیون نفر از آن منتفع می شوند. خیلی از مردم و جمعیت محلات تهران از اینکه این فاضلاب می آید، تصفیه می شود و این آب بازچرخانی می شود، خیال آسوده پیدا می کنند. در این تصفیه خانه ها، میلیون ها مترمکعب آب تصفیه می شود و به کشاورزی و صنعت برمی گردد.
هرماه یک تصفیه خانه افتتاح شد
روحانی افزود: یکی از افتخارات ما در دولت این بوده که هر ماه توانستیم یک تصفیه خانه را به افتتاح برسانیم، هر دو ماه توانستیم یک تصفیه خانه آب را به افتتاح برسانیم و حدود یک ماه و چند روز توانستیم یک سد بزرگ را به افتتاح برسانیم و اینها اقدامات بسیار باارزش و بهادار ای بود که امسال مردم ما شاهد بودند و این تلاش را ادامه می دهیم.
وی اشاره کرد: امروز مردم شاهد ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی، تصفیه خانه فاضلاب و تصفیه خانه آب در استان های مختلف بودند و من به همه این استانها و به ملت ایران تبریک می گویم.
رییس جمهوری با اعلان اینکه این کار و تلاش همچنان ادامه خواهد یافت، اظهار نمود: وظیفه ماست که تا آخرین ساعت این دولت به ملت بزرگ ایران خدمت نماییم و پس از آن هم خدمتگزاران دیگری خواهند آمد و مسیر این خدمات برای سرافرازی ایران بزرگ و ملت بزرگ ما ادامه خواهد یافت.
ادامه داردمنبع:

1399/12/26
13:26:49
0.0 / 5
547
تگهای خبر: بین المللی , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403