مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید در گفت و گو با تجهیزات جانبی اعلام كرد:

افزایش 4 برابری پرداخت تسهیلات اشتغال در 7 سال قبل

افزایش 4 برابری پرداخت تسهیلات اشتغال در 7 سال قبل

به گزارش تجهیزات جانبی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: صندوق در سال ۹۱ در مجموع ۶۸۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرد و الان این رقم بیشتر از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است و چهاربرابر افزایش داشته است.


«اصغر نوراله زاده» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا درمورد دستاوردهای صندوق طی هشت سال گذشته، اضافه کرد: با وجود اینکه منابع صندوق کارآفرینی امید از محل منابعی که دولت در سنوات گذشته کمک می کرده است، رشد نداشت، اما میزان پرداخت تسهیلات ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: در این سال ها سعی کردیم با جلب مشارکت دستگاههای مختلف، منابع لازم برای برنامه های اشتغال بخصوص توسعه روستا را جذب و در اختیار متقاضیان قرار دهیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: در طول این دوره حدودا بیشتر از ۸۰۰ هزار طرح و فرد با اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومان تأمین مالی شده است و این میزان از راه امضا تفاهمنامه با دستگاههای مختلف و ورود منابع از راه آنها بود.
وی اضافه کرد: در طول این سال ها سعی شده در مناطق روستایی و کسب و کارهایی که مزیت رقابتی دارد، سهمی از تأمین منابع مالی را صندوق کارآفرینی امید برعهده داشته باشد.
نوراله زاده اظهار داشت: هدفگذاری صندوق در تأمین مالی کسب و کارهای خرد و کوچک نزدیک ۱۰ درصد بود و پیشبینی شد که۹۰ درصد از راه سایر موسسات و دستگاه ها صورت گیرد.
ساماندهی و انطباق با قوانین در دولت تدبیر و امید
وی مهم ترین دستاورد کیفی صندوق در دولت تدبیر و امید را ساماندهی و انطابق با قوانین دانست و اظهار داشت: با عنایت به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه سال ۹۲ توسط رهبر معظم انقلاب و به استناد قانون بازار غیر متشکل پولی و ماده ۹۶ قانون برنامه، همه موسساتی که در حوزه اعتباری، مبادرت به سپرده پذیری از مردم می کنند باید از بانک مرکزی مجوز دریافت نمایند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اضافه کرد: یکی از بخش های در رابطه با سیاست های اقتصاد مقاومتی، تأمین مالی خرد بود. مقرر شد صندوق کارآفرین امید این بخش از حلقه مفقوده نظام تأمین مالی را جبران کند بنابراین مجوز بانک مرکزی دریافت شد و اساسنامه آن در هیات وزیران و شورای نگهبان تصویب گردید.
وی اظهارداشت: مطابق قانون محاسبات عمومی و مدیریت خدمات کشوری چهار شکل ماهیت حقوقی تعیین شده است که صندوق کارآفرینی امید هیچ کدام از این ماهیت ها را نداشت و با عرضه لایحه دولت به مجلس و تصویب آن ماهیت در چارچوب نهاد عمومی غیردولتی برای تأمین مالی در مناطق مختلف تعیین شد.منبع:

1399/12/27
11:42:23
0.0 / 5
692
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402