معاون وزیر بهداشت:

اتوبوس و قطارهای بین شهری تا ۵۰ درصد ظرفیت حق جا به جایی مسافر دارند

اتوبوس و قطارهای بین شهری تا ۵۰ درصد ظرفیت حق جا به جایی مسافر دارند

به گزارش تجهیزات جانبی معاون بهداشت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد: هواپیماها تا 60 درصد ظرفیت و تاکسی، اتوبوس و قطارهای بین شهری می توانند حداکثر تا 50درصد ظرفیت با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت مسافر جا به جا کنند.


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، علیرضا رئیسی در نامه ای به شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی بر کنترل اجرای صحیح پروتکلهای بهداشتی در سامانه های حمل و نقل برون شهری اصرار کرد.
معاون وزیر بهداشت در این نامه نوشت: در تعطیلات نوروز و شروع سال جدید افزایش مسافرت ها و ترددهای بین شهری اجتناب ناپذیر است بدین سبب با توجه به وضعیت بسیار حساس و ناپایدار اغلب استانها از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ و نگرانی از نزدیک بودن موج چهارم شیوع ویروس کرونا به سبب جابجایی های گسترده احتمالی در سطح کشور رعایت دقیق و کامل پروتکلهای بهداشتی بیش از پیش لازم است.
وی خطاب به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نوشت: خواهشمند است دستور فرمایید در امتداد صیانت از سلامت هموطنان در رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی اقدامات لازم صورت گیرد. این اقدامات شامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پایانه ها شامل زمینی هوایی و ریلی، الزام به رعایت ظرفیت ۶۰ درصد مسافر در کابین مسافران هواپیما، الزام به رعایت ظرفیت ۵۰ درصد مسافر در تاکسی و اتوبوس های بین شهری و کوپه قطار ( افراد یک خانواده مجاز هستند در صندلی های کنار هم در اتوبوس قرار بگیرند مشروط به آنکه رعایت ۵۰ درصد ظرفیت وسیله رعایت شود یا بیش از ظرفیت ۵۰ درصد در کوپه قطار نباشد).
رئیسی اضافه کرد: توزیع مواد غذایی در هواپیما و عرضه غذا در قطار فقط در صورت بسته بندی شده و تهیه شده از کترینگ های مجوز دار بهداشتی و با نگهداری مناسب بهداشتی امکانپذیر است. عرضه غذا در کوپه ها و عدم عرضه در رستوران قطارها باید رعایت شود و در قطارهای اتوبوسی که الزام به عرضه غذا در رستوران است بایستی پنجره ها باز باشد و حداکثر از ۳۰ درصد ظرفیت رستوران استفاده گردد.
بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، الان ۱۲ شهرستان از نظر خطرپذیری کرونا در وضعیت قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند و برمبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوعست.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا برمبنای اعلام وزارت بهداشت تا حالا یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۵ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.منبع:

1400/01/02
13:59:41
5.0 / 5
803
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403