رییس مركز ملی فرش ایران خبر داد:

افزایش ۳۴ درصدی تولید فرش دستباف

افزایش ۳۴ درصدی تولید فرش دستباف

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس مرکز ملی فرش ایران از افزایش ۳۴ درصدی تولید فرش دستباف در ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ اطلاع داد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شاتا، «فرحناز رافع» اضافه کرد: در ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۴۰۳ متر مربع فرش دستباف تولید شد که این رقم در سال ۱۳۹۸ یک میلیون و ۲۳۱ هزار و ۳۲۱ مترمربع بوده است.
وی در مورد میزان تولید فرش دستباف بر مبنای نوع تولید هم اظهار داشت: ۴۲ درصد از فرش تولیدی تا آخر دیماه ۱۳۹۹ فرش تجاری، ۱۹ درصد درشت باف، ۱۶ درصد ظریف و کرک، ۹ درصد تابلو فرش، ۸ درصد گبه و ۶ درصد تمام ابریشم بوده است.
رییس مرکز ملی فرش ایران ضمن اشاره به فعالیت ۱۰ هزار و ۱۴۰ واحد تولیدی در حوزه فرش دستباف در کشور اظهار داشت: از این تعداد، ۲ هزار و ۷۸۷ واحد به صورت کارگاه متمرکز قالیبافی، ۷ هزار و ۲۵۶ فقره واحد غیرمتمرکز قالیبافی و ۹۷ مجتمع بزرگ قالیبافی هستند.
رافع ضمن اشاره به مشاغل جانبی بوجود آمده در حوزه فرش دستباف هم اظهار داشت: در مجموع ۱۹۱ هزار و ۵۴۵ نفر اشتغال در ۱۲ هزار و ۶۲۵ واحد تولیدی و توزیعی در رابطه با فرش دستباف به وجود آمده است.
رئیس مرکز ملی فرش ایران، سال قبل هم از افزایش حدود چهار برابری حجم تولید فرش دستباف در نیمه نخست سال ۹۹ اطلاع داده و تعطیلی برخی مشاغل به دلیل شیوع کرونا و جذب باردیگر قالیبافان به کار بافت قالی را از علل افزایش حجم تولیدات این صنعت ذکر کرده بود.
فرحناز رافع در مورد اقدامات انجام شده برای افزایش صادرات فرش کشور هم خاطرنشان کرد ه که برپایه بند دال ماده ۴۶ قانون برنامه ششم توسعه، مرکز، گام های مثبتی در ایجاد خانه ­های فرش، ایجاد پایانه ­های صادراتی، هویت ­دار کردن محصولات تولیدی از راه شناسنامه­ دار کردن فرش دستباف، توسعه بازار با کمک از صندوق توسعه صادرات، اقدام به طرح موضوعات تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه­ افزایش و توسعه صادرات فرش دستباف به کشورهای منتخب برداشته است.1400/01/09
14:09:50
5.0 / 5
594
تگهای خبر: صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403