معاون حقوقی و امور مجلس مركز ملی فضای مجازی مطرح كرد:

دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمات مشابه كلاب هاوس

دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمات مشابه كلاب هاوس

معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور اشاره کرد: ایجاد سرویس داخلی به مفهوم بستن مشابه خارجی آن نیست.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، «امیر خوراکیان» با اشاره به اینکه در فضای مجازی ایده ها و نوآوری ها، پدیده ساز و تعیین کننده هستند، اضافه کرد: هر سرویس جدیدی متناسب با خاصیت هایی که دارد با اقبال کاربران و مخاطبان مواجه می شود. راه اندازی تعدادی از این سرویس ها به دانش فنی بالا، زیرساخت های ارتباطی گسترده و هزینه های بسیار زیاد نیاز دارد اما خاصیت های فنی و ترافیکی برخی دیگر، به شکلی است که آسان تر می شود به نمونه داخلی آن دست پیدا کرد.
وی اشاره کرد: سطح دانش فنی و تجربه کشور به شکلی است که اکنون ایجاد سرویسی مشابه کلاب هاوس بسادگی در داخل کشور مقدور است.
معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه لازم نیست حتما سرویسی مسدود شود و بعد به فکر راه اندازی مشابه داخلی آن بیفتیم، اضافه کرد: ایجاد سرویس ها و خدمات داخلی در فضای مجازی لزوما به مفهوم نفی خدمات خارجی نیست بلکه ایجاد اینگونه خدمات در داخل کشور اولا ضریب استقلال کشور را بیشتر می کند و ثانیا سبب رشد و ارتقای دانش فنی در کشور می شود، هم اینک ایجاد مشابه کلاب هاوس برای خیلی از شرکتها و مجموعه های فعال و موجود در کشور به آسانی امکان پذیر است.
امیر خوراکیان افزود: ما ضمن دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد چنین خدمتی تاکید می نماییم ایجاد ضمانت های حقوقی برای پرهیز از مداخلات غیرمنطقی بخش های مختلف در اینگونه امور، اطمینان بخش و بهترین مشوق برای بخش خصوصی است که به چنین اقداماتی ورود کند.
وی با اشاره به این که اگر می گوییم سرویس داخلی ایجاد شود، به مفهوم بستن مشابه خارجی آن نیست، اظهار داشت: می خواهیم کشور از یک استقلال نسبی در این عرصه ها برخوردار شود. بالاخره این شرکتها با ما تعامل ندارند و کاملا تحت نفوذ دولت های متخاصم قراردارند و بصورت ابزار برای آنها عمل می کنند پس ما با تقویت خدمات داخلی باید در مواقعی که آنها برای ما محدودیت و مشکل ایجاد می کنند، بتوانیم نیازهای کاربران را تامین نماییم.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا «کلاب هاوس» یک شبکه اجتماعی نوظهور است که افراد می توانند با حضور در اتاق های مختلف با یکدیگر بصورت زنده گفت و گو کنند. حالا خیلی از کارشناسان، فعالان عرصه های مختلف و سیاستمداران ایرانی عضو این شبکه اجتماعی هستند.1400/01/18
23:40:51
5.0 / 5
889
تگهای خبر: ابزار , تجربه , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403