واكنش فیسبوك به انتشار اطلاعات ۵۳۰ میلیون كاربر

واكنش فیسبوك به انتشار اطلاعات ۵۳۰ میلیون كاربر

به گزارش تجهیزات جانبی شرکت فیسبوک اعلام نمود خبر درز اطلاعات ۵۳۰ میلیون کاربر در ارتباط با سوءاستفاده از یک قابلیت این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۹ بوده و این شرکت در آن زمان بعد از شناسایی مشکل مربوطه، به ترمیم آن پرداخت.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بیزنس اینسایدر هفته گذشته گزارش کرده بود شماره تلفن و سایر جزئیات پروفایل ۵۳۰ میلیون کاربر فیسبوک در اینترنت به مجانی قابل دسترس است. فیسبوک اعلام نمود مجرمان این اطلاعات را قبل از سپتامبر سال ۲۰۱۹ با بهره برداری از یک صدمه پذیری در ابزار فیسبوک برای همگام سازی تماسها به دست آورده بودند.

این شرکت در آن زمان مشکل مذکور را شناسایی و حفره امنیتی ابزارش را ترمیم کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، فیسبوک اعلام نمود در نتیجه اقدامی که انجام دادیم، مطمئنیم مساله مذکور که به خلافکاران اجازه داد در سال ۲۰۱۹ اطلاعات کاربران را جمع آوری کنند، دیگر وجود ندارد.

دو ماه پیش پایگاه خبری تِک رادار گزارش کرده بود دیتابیس شماره تلفنهای متعلق به ۵۳۳ میلیون کاربر فیسبوک از جانب یک بات تلگرام برای فروش عرضه شده است. اطلاعات تک ۲۰ دلار قیمت دارد اما اطلاعات انبوه با تخفیف عرضه شده و برای ۱۰ هزار مورد ۵۰۰۰ دلار فروخته می شود. اگر فردی آی دی فیسبوک یک نفر را بداند، می تواند از این بات برای به دست آوردن شماره تلفنش استفاده نماید و همینطور برعکس، اگر فردی شماره تلفن یک نفر را داشته باشد می تواند با استفاده از این بات، آی دی فیسبوک وی را پیدا کند.

منبع:

1400/01/19
11:30:44
5.0 / 5
693
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , تلگرام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403