گوشیهای غیرهوشمند همچنان خریدار دارند

گوشیهای غیرهوشمند همچنان خریدار دارند

طبق اعلام انجمن واردکنندگان موبایل، سال قبل 2.5 میلیون گوشی غیرهوشمند در بازار ایران به فروش رفته است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در ماه های گذشته به سبب مشکلات مربوط به کرونا و مشکلات تولید و از طرف دیگر، مشکلات واردات، قیمت گوشی با افزایش چند برابری مواجه بود. این در حالیست که بازار موبایل مستقیما از بازار ارز تاثیر می گیرد و با هر نوسانی در قیمت دلار و به ویژه افزایش قیمت ارز، دستخوش تغییراتی می شود.
از طرف دیگر، اگر در سالهای قبل، سبد خرید خانوار در ایام منجر به سال تحصیلی، ینی اواخر شهریور و مهر، به مایحتاج آموزشی دانش آموزان و در صدر آنها لوازم تحریر اختصاص می یافت، اما شرایط برای سال ۱۳۹۹ به سبب شیوع ویروس کرونا به روشی رقم خورد که آموزش آنلاین دانش آموزان و دانش جویان، نیاز به گوشی را برایشان الزامی کرد و تقاضا برای این کالا را افزایش داد.
در طول این مدت و با آموزش آنلاین، خیلی از خانوارهایی که توانایی خرید گوشی برای فرزندان دانش آموز خودرا نداشتند، با دشواری هایی روبه رو بودند. تعدادی از دانش آموزان از گوشی والدین خود برای اتصال به شاد و آموزش آنلاین استفاده کردند، خانواده ها با بیش از یک فرزند برای فراهم کردن ابزار الکترونیک از تبلت و گوشی، با مشکل مواجه بودند.
در این راستا انجمن واردکنندگان موبایل اعلام نمود در سال کرونازده ۱۳۹۹، با وجود تمام مشکلات پیش روی واردکنندگان، حدود ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار گوشی موبایل وارد کشور شده که ۱۵ میلیون از آن مصرف شده است. همین طور گوشیهای غیرهوشمند طرفداران خودرا دارند. برای اینکه طی سال قبل ۲.۵ میلیون دستگاه از این نوع گوشی در بازار ایران به فروش رفته است.
منبع:

1400/01/23
15:19:44
5.0 / 5
816
تگهای خبر: آموزش , ابزار , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403