بزرگترین تراشه ساز جهان هشدار داد

خطر جنگ تجاری در كمین صنعت تراشه

خطر جنگ تجاری در كمین صنعت تراشه

تجهیزات جانبی: شرکت TSMC تایوان که بزرگترین شرکت تراشه سازی قراردادی جهان است، در بحبوحه شکاف فزاینده میان آمریکا و چین برای اولین بار هشدار داد که تنشهای تجاری ممکنست دسترسی به تجهیزات تولید کلیدی را مختل کرده و به کارهای این شرکت لطمه وارد کند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، این شرکت که نیمه رساناها را برای شرکت اپل و سایر شرکت های فناوری بزرگ جهانی تولید می کند، در گزارش سالانه خود اعلام نمود ادامه تنشهای تجاری یا تدابیر حمایت گرایانه ممکنست به قیمت های بالاتر و یا حتی غیر قابل دسترس شدن تجهیزات کلیدی منجر شود. این شرکت به عواملی مانند تاخیر یا مخالفت با مجوزهای صادرات، تدابیر کنترل صادرات بیشتر و سایر موانع تعرفه ای یا تعرفه ای اشاره نمود. شرکت TSMC به تجهیزات از طرف شرکت های آمریکایی نظیر اپلاید متریال اینک و لام ریسرچ کورپ برای تولید متکی است. این شرکت اعلام نمود تنشهای تجاری ممکنست مانع از تامین مواد خام مورد نیاز برای تولید شود و نکته ای که در گزارش سالانه قبلی خود ذکر کرده بود را تکرار کرد.

نیمه رساناها به حوزه مهم رقابت فزاینده میان آمریکا و چین تبدیل گشته اند چونکه تراشه ها در مجموعه گسترده ای از کالاها از موشک ها گرفته تا خودرو ها و تلفن های هوشمند به کار می روند. چین به دنبال توسعه صنعت نیمه رسانای داخلی بمنظور کاهش وابستگی به فناوری آمریکایی همزمان با تشدید کنترلهای واشنگتن روی صادرات مربوط به تراشه به این کشور همچون فروش تجهیزات کلیدی به شرکت تراشه سازی چینی SMIC است.

دو نماینده جمهوری خواه آمریکایی هفته گذشته از وزارتخانه های خارجه و تجاری آمریکا درخواست نمودند راه بهتری را برای خنثی کردن ریسک فراهم کردن خدمات و فناوریها از طرف شرکت های تایوانی برای نهادهایی که بعنوان ریسک امنیتی شناخته شده اند، پیدا کنند و خاطرنشان کرده بودند شرکت TSMC نباید تراشه های پیشرفته برای ارتش چین تولید نماید.

نشریه ساعت چاینا مورنینگ پست هفته گذشته گزارش کرد که شرکت TSMC سفارشهای جدید از طرف شرکت فناوری تیانجین فیتیوم اینفورمیشن تکنولوژی را معلق کرده است. شرکت مذکور یکی از شرکت هایی است که به سبب نگرانی از مشارکت در ساخت ابررایانه های مورد استفاده عوامل نظامی چین، کوشش های مدرنیزه شدن ارتش این کشور یا سلاح های کشتار جمعی، در فهرست سیاه آمریکا قرار گرفته است.

طبق گزارش بلومبرگ، این شرکت تراشه سازی تایوانی هشدار داد تدابیر جدیدی که از طرف چین برای مقابله با تحریم های آمریکا اتخاذ شده ممکنست بر کارهای این شرکت تاثیر بگذارد. چین در ژانویه تدابیری را برای جبران خسارت شرکت های چینی که از محدودیتها اعمال شده از طرف کشورهای دیگر متضرر شده اند، اعلام نمود.

شرکت TSMC در این گزارش اعلام نمود تدابیر اتخاذ شده از طرف کشور متاثر از محدودیتها برای اقدام متقابل در مقابل اقدامات یا قوانین کشورهای دیگر ممکنست به مسئولیت حقوقی قابل توجه برای شرکت های چند ملیتی همچون شرکت ما منجر شود.

منبع:

1400/01/30
14:59:39
5.0 / 5
515
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403