واردات ۵۰ هزار تن مرغ تنظیم بازاری تصویب گردید

واردات ۵۰ هزار تن مرغ تنظیم بازاری تصویب گردید

به گزارش تجهیزات جانبی برپایه مصوبه ستاد تنظیم بازار مقرر شد واردات مرغ تا سقف ۵۰ هزار تن توسط شرکت پشتیبانی امور دام و شرکتهای متقاضی صورت گیرد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، یکصد و سی و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار در تاریخ ۳۰ فروردین ماه برگزار شده و در این نشست دستورالعمل هایی برای بازار مرغ، خرما و جوجه به تصویب رسیده است.
در این جلسه تصویب گردید که به استناد درخواست شرکت پشتیبانی امور دام در خصوص خرید و واردات گوشت مرغ به میزان ۵۰ هزار تن از جانب این شرکت با استفاده از ظرفیت و توان شرکتهای تابعه انجمن فرآورده های خامی دامی و علاوه بر شرکتهای معرفی شده از سوی انجمن مذکور از توان سایر شرکتهای متقاضی استفاده گردد.
این مبحث در جلسه مطرح و با تایید شورای خرید و تصویب هیأت مدیره شرکت پشتیبانی امور دام مورد موافقت قرار گرفت.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، بر مبنای مصوبه های ستاد تنظیم بازار، کمیته ای تخصصی به منظور ساماندهی بازار مرغ و تخم مرغ با ریاست وزیر جهاد کشاورزی و عضویت قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و دیگر مسئولان مربوطه تشکیل شده است.
این کمیته با داشتن اختیارات کامل از جانب ستاد تنظیم بازار نسبت به برنامه ریزی و تولید و توزیع مرغ، از راه شرکتهای تولیدکننده عمده مرغ و هم با همکاری و خدمت گرفتن از ظرفیت مرغ داری های دیگر، اقدام های لازم را انجام می دهد.
همچنین برپایه تصمیم قرارگاه ساماندهی مرغ کشور در ایام گذشته، قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف کننده از کیلویی ۲۰ هزار و ۴۰۰ به کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.منبع:

1400/02/05
13:35:40
5.0 / 5
740
تگهای خبر: شركت , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403