در سال ۹۹ تحقق یافت؛

رشد ۳۵ درصدی پوشش ریسك صندوق ضمانت صادرات

رشد ۳۵ درصدی پوشش ریسك صندوق ضمانت صادرات

به گزارش تجهیزات جانبی میزان پوشش ریسک های سیاسی و تجاری صندوق ضمانت صادرات ایران در سال ۱۳۹۹ با وجود فشارهای اقتصادی و تحریم های ظالمانه ۳۵ درصد رشد داشته است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از صندوق ضمانت صادرات ایران، این صندوق در سال ۹۹، با رکورد سه میلیارد و ۵۶۳ میلیون دلار بالاترین میزان پوشش ریسک های سیاسی و تجاری صادرکنندگان در کشور را طی ادوار ۵۰ ساله فعالیت خود به ثبت رساند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۳۵ درصدی را نشان داده است.
پیش از این رکورد پوشش های صادراتی صندوق ضمانت صادرات ایران در ارتباط با سال ۱۳۸۸ با حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار پوشش صادراتی بود. همینطور ضریب پوشش صادرات (سهم پوشش صندوق از صادرات غیرنفتی) در ۱۲ ماهه سال ۱۳۹۹، به ۱۰ درصد رسید که بالاتر از متوسط این شاخص در بین کشورهای اسلامی و در حال توسعه به حساب می آید.
صندوق ضمانت صادرات ایران پارسال معادل ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار خسارت به صادرکنندگان در جهت تسهیل روند صادراتی آنان پرداخت کرد و هفت میلیون و ۳۰۰ هزار دلار هم میزان بازیافت خسارت پارسال بوده است.
صندوق ضمانت صادرات ایران ضمن اشاره به برنامه های عملیاتی سال ۱۴۰۰ صندوق ضمانت صادرات ایران با عنایت به شعار تولید، پشتیبانی ها، مانع زدائی ها تاکید کرده است: با تمرکز بر توانمند سازی صادرکنندگان خرد و متوسط شرکت ها، خدمات هرچه بهتر و متنوع تری را به فعالان اقتصادی عرضه نماید.
صندوق ضمانت صادرات ایران بعنوان تنها موسسه بیمه اعتبار صادراتی (ECA) ایران که همتای موسساتی نظیر ساچه ایتالیا، هرمس آلمان و ساناشور چین است با صدور انواع بیمه نامه و ضمانت نامه های اعتباری نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی ایفا می کند.
در شرایطی که مشکلات بسیار روابط بانکی و بیمه ای ناشی از تحریم های ناعادلانه آمریکا، تأثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشور با بازارهای خارجی بوجود آورده است، این صندوق دستاوردهای مهمی در خلال سالهای دولت تدبیر و امید بخصوص در سال ۱۳۹۹ کسب و به میزان قابل توجهی با طراحی محصولات جایگزین، خلا حضور بانکهای ایرانی در تجارت خارجی را مرتفع کرده است.
صندوق ضمانت صادرات ایران از سال ۱۳۵۲ در ایران فعالیت خویش را شروع کرد و از سال ۱۳۷۳ زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیتهای خویش را توسعه داد.
این صندوق، صدور متنوع بیمه نامه و ضمانت نامه صادراتی به منظور پوشش ریسک سیاسی و اقتصادی و تجاری صادرکنندگان کالا و خدمات را بر عهده دارد و در کنار بانک توسعه صادرات ایران، برای توان افزایی صادرکنندگان کالا و خدمات و کاهش نگرانی بازگشت سرمایه و کاهش ریسک فعالیت صادراتی، تلاش می کند.
منبع:

1400/02/06
14:09:19
5.0 / 5
842
تگهای خبر: خدمات , شركت , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403