آب آشامیدنی هفت هزار و ۵۰۰ نفر در روستاهای اسلام آباد و دالاهو وارد مدار شد

آب آشامیدنی هفت هزار و ۵۰۰ نفر در روستاهای اسلام آباد و دالاهو وارد مدار شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان اسلام آبادغرب با اشاره به افتتاح 2 مجتمع آبرسانی در اسلام آبادغرب و دالاهو، اظهار داشت: با تجهیز چاه مجتمع «چنگر» و «هوکانی» آب آشامیدنی سالم و پایدار هفت هزار و 500 نفر از اهالی روستاهای این 2 شهرستان بصورت مجدد وارد مدار شبکه آبرسانی شد.


سید «اصغر صفوی» روز یکشنبه به ایرنا اضافه کرد: به سبب سوختگی الکتروموتور چاه مجتمع چنگر، آبرسانی به روستاهای تحت پوشش آن با مشکل روبه رو شده بود که با تعویض بموقع الکترو موتور ۷۳/۵ کیلو وات و پمپ شناور ۳۴۵ کیلو وات ۱۰ طبقه مشکل مرتفع و چاه مجدد وارد مدار بهره برداری گردید.
وی افزود: با راه اندازی مجدد این چاه با عمق ۱۲۵ متر و امکان تامین آب به میزان ۱۷ لیتر بر ثانیه، آبرسانی به ۱۳ روستا ۹۵۰ خانواری با جمعیتی بیش از چهار هزار نفر برقرار شد.
صفوی همین طور اظهار داشت: چاه مجتمع هوکانی با عمق ۱۸۵ متر و دبی ۱۹ لیتر بر ثانیه که ۶ روستای شهرستان دالاهو و یک روستای اسلام آباد غرب را تحت پوشش دارد، نیز بعد از تعویض الکترو موتور ۵۵ کیلو واتی و پمپ شناور ۳۴۵ کیلو وات هفت طبقه در مدار قرار گرفت.
او اضافه کرد: با تجهیز و راه اندازی مجدد چاه مجتمع چنگر و هوکانی در یک روز؛ آب شرب سالم و پایدار هفت هزار و ۵۰۰ روستایی مجدد برقرار شد.
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسلام آباد غرب با اعلان اینکه شرکت آبفا برای رفع مشکلات و موانع نیازمند همراهی و همکاری مردم است یکی از اولویت های آبفا را حل بموقع مشکلات آب شرب خصوصاً آب روستایی اعلام نمود.
صفوی همین طور یکی از برنامه های آبفا را توزیع عادلانه آب شرب و لزوم حل بموقع مشکلات در امتداد خدمت رسانی پایدار به مشترکان عنوان نمود.
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان اسلام آباد غرب اظهار داشت: نیاز آبی بخش شهری با ۴۵۰ لیتر در ثانیه از سراب «ارکوازی» و ۱۸ حلقه چاه تامین و منابع تامین آب بخش روستایی نیز از ۳۲ حلقه چاه و ۶ دهنه چشمه است.
صفوی با اعلان اینکه بخش شهری اسلام آباد غرب بصورت ۱۰۰ درصد زیر پوشش شرکت آبفا قرار دارد، اضافه کرد: از مجموع ۱۶۸ روستای شهرستان ۱۳۴ روستا نیز زیر پوشش آبفا هستند.
اسلام آباد غرب دارای بیش از ۳۲ هزار مشترک شهری و بیش از ۱۴ مشترک روستایی است.
شهرستان اسلام آبادغرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری و دالاهو نیز حدود ۳۸هزار نفر در ۱۰۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.


1400/02/19
15:29:32
5.0 / 5
353
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1401