شعار روز جهانی ارتباطات اعلام شد:

تسریع تحول دیجیتالی در دوران های چالش برانگیز

تسریع تحول دیجیتالی در دوران های چالش برانگیز

تجهیزات جانبی: دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) در پیامی، ˮتسریع تحول دیجیتالی در دوران های چالش برانگیزˮ را بعنوان شعار روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی اعلام نمود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، هولین ژائو با اعلان اینکه فناوری های ارتباطات و اطلاعات هدایتگر جوامع به سمت تحول دیجیتالی بوده، عنوان کرد: این فناوری ها، سرآغاز شکل گیری اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی شده، که در وضعیت حاضر، جامعه اطلاعاتی، بعنوان یکی از محورهای اصلی مبارزه با بیماری کووید-۱۹ شناخته شده است. تجربیات موفقیت آمیز بسیاری در تایید اهمیت بالای ICT و همین طور رفع نابرابری های دیجیتالی موجود در بین کشورها و در داخل آنها وجود دارد.
وی ادامه داد: در این سال سرنوشت ساز، ITU از روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی بهره می گیرد تا دنیا را برای تحقق تحول دیجیتالی در تمامی زمینه های کاری و بخش های زندگی متحد کند. این روز، فرصت مغتنمی است برای تقویت استراتژی های ملی درباب توسعه ICT، اتخاذ و اجرای سیاست گذاری های هوشمندانه و اقدام های موثر برای ترغیب سرمایه گذاری در ICT و مهارت های دیجیتالی، ارتقاء خدمات موجود به تکنولوژی های جدید، از هوش مصنوعی (AI) گرفته تا نسل پنجم ارتباطات سیار (G)، که در اقتصاد دیجیتالی اهمیت بالایی دارند.
دبیرکل ITU با اعلان اینکه این برهه از تاریخ به مشارکت و همکاری همه جانبه نیاز دارد، عنوان کرد: من از کشورهای عضو و سایر ذی نفعان تقاضا می کنم کوشش های ما را هم در امتداد مدیریت و بهره مندی از توان ICT در حرکت به سمت خط مشی های اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی و سازمان ملل متحد (خطوط کاری WSIS، دستور کار ITU Connect ۲۰۳۰، اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد)، و هم درباره شعار امسال ITU برای روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعات (WTISD) در خصوص "برقراری ارتباط در مناطق فاقد ارتباط بمنظور تحقق توسعه پایدار" ادامه دهند تا در تحول دیجیتالی فعلی، هیچ فردی از مزایای ارتباطات و فناوری اطلاعات بی نصیب نماند.
هولین ژائو در این پیام، اعلام نموده که ITU مشتاق دریافت تجربیات، چالش ها و آموخته هایی است که کشورها دراین زمینه کسب کرده اند، تا آنها را برای ارائه در مراسم بزرگداشت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۱ در روز ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) با شعار: "تسریع تحول دیجیتالی در دوران های چالش برانگیز" به اشتراک بگذارد.
منبع:

1400/02/25
20:47:29
5.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403