آذری جهری اعلام كرد

اتصال 264 روستا به شبكه اینترنت طی 2 ماه اخیر

اتصال 264 روستا به شبكه اینترنت طی 2 ماه اخیر

به گزارش تجهیزات جانبی همدان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال همه روستاهای استان همدان تا سه هفته آتی به اینترنت آگاهی داد و اظهار داشت: هشت سایت دیگر باقیمانده که ظرف سه هفته آتی وارد مدار می شوند.


محمدجواد آذری جهرمی شنبه یکم خردادماه در مراسم بهره برداری و افتتاح طرح ها و پروژه های ارتباط روستایی استان همدان، با اعلان اینکه در دو ماه اخیر ۲۶۴ روستا را با ۱۶۷ میلیارد اعتبار به شبکه اینترنت متصل شدند، افزود: مدیران استانی با نظم و برنامه مثال زدنی کارهای نصب و راه اندازی این سایت ها را انجام دادند که همراه اول بار اصلی توسعه را با مشکلاتی مانند کمبود تجهیزات به عهده داشت که توانستند پشتیبانی مناسبی انجام دادند و شرکت ایرانسل نیز با وجود زمان کمی که داشت، تلاش زیادی انجام داد.
آذری جهرمی با اشاره به این که همدان، اولین استانی است که پوشش صددرصدی اینترنت دارد البته کارهای مهمتری مانده که باید در سراسر کشور صورت گیرد، اظهار نمود: یکی از دعواهای کاندیداها بر سر حوزه ارتباطات است چونکه آینده کشور ما و دنیا وابسته به فضای مجازی است و باید کاندیداها در ارتباط با آن برنامه خودرا عرضه کنند.
وی با اعلان اینکه محدودیت فضای مجازی دیگر قابل اعمال نیست، اشاره کرد: اگر گفتمان روی محدودیت و عدم محدودیت بماند یعنی پس رفت کردیم و نگاه رهبری به این فضا نیز نگاه فرصت محوری بوده و تهدیدات با بهره گیری از فرصت ها دفع می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این که همیشه باید از فرصت ها بهره برد و به فکر توسعه بود چونکه ارتباطات عرصه پراهمیتی شده و هم اکنون عرصه قضاوت مردم است، اشاره کرد: انتخابات پیش رو تأثیر زیادی دارد و رأی مردم در اداره کشور بطور قطع تأثیرگذار است چونکه دیدگاه هایی که در اداره کشور استفاده می شود، باتوجه به نظر و رأی مردم است.
وی افزود: اگر نسل جوانی در میدان حضور دارد باید نگاه کند به این که تیمی که می خواهد بیاید برای جوانان چه برنامه ای دارد چونکه بزرگترین سرمایه نیروی جوانی است و اگر از این ظرفین استفاده نشود، فرصت سوزی است.
آذری جهرمی مطرح کرد: اگر دشمن احساس کند که مردم پشت نظام نیستند، دولت در عرصه بین المللی نمی تواند از منافع مردم حمایت کند و قهر کردن با صندوق رای یعنی پشت پا زدن به خون شهدا و با خودمان قهر کردند.
وی افزود: همه باید تلاش نماییم تا افرادی که نمی خواهند رأی بدهند را اقناع نماییم تا در انتخابات شرکت نمایند چونکه مشارکت حداکثری تکلیف شرعی ما است و اگر کاندیدایی مورد نظر ما نیست باز هم باید با رأی ممتنع در انتخابات مشارکت نماییم.
آذری جهرمی اشاره کرد: اگر کسی مسئولیت قبول می کند نباید به فکر منافع شخصی باشد و پای حرفی که زده بایستد چونکه اگر ما به حرفی که زدیم عمل نمی کردیم تبدیل به گلایه می شد بدین سبب باید وعده ای بدهند که بتوانند عمل کنند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اعلان اینکه استان همدان گردشگر پذیر بوده و بحث توسعه کیفی و کمی اینترنت خیلی مهم می باشد، اظهار داشت: ذستان همدان ویژه است چونکه مختصات مشخصی دارد و همه شهرستان های استان گردشگر پذیر هستند بدین سبب بحث توسعه کیفی و کمی اینترنت خیلی مهم می باشد.
حجت الاسلام احد آزادیخواه اظهار نمود: خوش به حال آن تفکری که گوش و چشمش به رهبری باشد و در بحث ولایت باید گیرنده پیام باشیم نه فرستنده پیام و امروز شفاف ترین پیام، تعامل و امیددادن به مردم و رفع حل مشکلات مردم است.
وی افزود: هر دولت و تفکری بخواهد این سرفصل ها را انجام دهد، تفکر انقلابی می شود و غیر از این باشد به خود مردم و اصل ولایت فقیه جفا می کند.
منبع:

1400/03/02
13:09:31
5.0 / 5
486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403