پهپادهای پستی كیش رونمایی شدند

پهپادهای پستی كیش رونمایی شدند

تجهیزات جانبی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سه پروژه زیرساختی شرکت ملی پست را افتتاح نمود و از راه اندازی دو پهپاد هدی و هادی در پست کیش آگاهی داد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بامداد امروز، از سه پروژه «توزیع و جمع آوری هوایی مرسولات کشور»، «راه اندازی سیستم سورتینگ مکانیزه هاب منطقه ای مرکزی کشور» و «بهره برداری از فاز جدید توسعه ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری شرکت ملی پست» با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رمضانعلی سبحانی فر - مدیرعامل شرکت ملی پست - رونمایی گردید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اعلان اینکه اتفاق مهم دیگر هوشمندسازی در شبکه پستی ورود دو پستچی با نام هادی و هدی از جنس آینده و ساخت شرکت های داخلی در شبکه پستی است که در جزیره کیش از آنها استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: این دو پهباد توسط سازمان هواپیمایی کشور مجوز پرواز دریافت کرده و زیرساخت های حقوقی آن نیز فراهم شده و ۳۰۰ پهباد دیگر در انتظار مجوز هستند.
آذری جهرمی ضمن قدردانی از کارکنان شبکه پستی کشور به سبب کوشش های مضاعف در روزهای شیوع کرونا، عنوان کرد: خدمات رسانی به کسب وکارهای آنلاین در مدت شیوع ویروس کرونا چند برابر شد. متاسفانه در نتیجه این بیماری ۱۲ نفر را از همکارانمان را در شرکت ملی پست از دست دادیم و ۲۰ درصد از کارکنان نیز به این بیماری مبتلا شدند. برای جبران کوشش های کارکنان پست در روزهای شیوع ویروس کرونا با وزیر بهداشت جلساتی در خصوص واکسیناسیون کارکنان پست داشته ام و قرار شد طی ماه آتی روال واکسیناسیون این قشر از کارکنان شروع خواهد شد.
وی با تاکید بر این که افزایش حجم مرسولات نشان داد زیرساخت های پستی نیاز به ارتقا دارند، اشاره کرد: افزایش نیروی انسانی با بالا رفتن حجم مرسولات افزایش تعرفه های پستی را به همراه داشت که در وضعیت فعلی کشور صرفه اقتصادی نداشت، بدین جهت مدیریت هزینه ها در دستور کار قرار گرفت و بازبینی در زیرساخت های پستی اجرائی شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه با اجرای طرح هوشمندسازی مراکز تجزیه ومبادلات، بدون این که نیروی انسانی افزایش پیدا کند، ظرفیت جابه جایی بسته ها دو برابر شده است، اظهار داشت: "در حال حاضر ۴۰ کامیون به شبکه حمل و نقلی اضافه شده و ۳۰ درصد ظرفیت رهسپاری بین استانی بالا رفته و همین طور شبکه توزیع با افزایش ۴۰۰ وانت رشد ۱۰۰ درصدی در شبکه توزیع به وجود آورده است که زمان ارسال بسته های مردم کاهش و خدمات دیجیتال به مقدار قابل توجهی ارتقا می یابد.
آذری جهرمی همین طور اظهار نمود: امیدوارم پروسه هوشمندسازی پست متوقف نشود و مراکز تجزیه و مبادلات هوشمند در سایر استانها هم وارد این مدار شوند تا خدمات پستی در کوتاه ترین زمان و کیفیت به مردم ارائه شود.

آذری جهرمی روز گذشته نیز در جلسه شورای ارتباطات و فناوری اطلاعات کیش با اعلان اینکه گزارش مدیران منطقه آزاد حاکی از توسعه قابل توجه در حوزه های مختلف است، اظهار داشت: حدود یک سال پیش که به کیش سفر کرده بودم این جزیره دو مشکل عمده داشت، قطعی فیبرنوری و نویز شبکه ارتباطی کشورهای منطقه بر شبکه موبایل کشور بود.
وی ادامه داد: مشکل نخست با سرمایه گذاری شرکت ارتباطات زیرساخت و راه اندازی شبکه فیبر نوری تازه و برقراری ارتباطات پایدار بر طرف شد. اما مشکل دوم که وجود نویز بر شبکه موبایل کیش است باتوجه به توسعه شبکه ارتباطی در کشورهای منطقه همچنان پابرجا است. این مشکل را بطور جدی پیگیری خواهیم کرد و آنهم بوسیله مکاتبات تازه با اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) قابل حل است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ضرورت هوشمندسازی کیش باتوجه به ظرفیت های موجود در این جزیره اظهار داشت: شهر هوشمند، شهری است که مدیریت آن هوشمند باشد و ا ز این رو از سه سامانه جدید کیش هوشمند، جامع امور حقوقی و اطلاعات جغرافیایی رونمایی گردید که می تواند مدیریت شهرتان را هوشمند کند.
آذری جهرمی اضافه کرد: دادهایی که بوسیله این سامانه ها در اختیارتان قرار می گیرد امکان مدیریت بهتر را در جزیره کیش فراهم می آورد که این خود گام بزرگی است به سمت هوشمند سازی جزیره کیش. از مصادیق هوشمند سازی، خدمات رسانی هوشمند است که جزیره کیش در همین راستا از ظرفیت ارائه خدمات همچون خودرو های خودران و بدون سرنشین را دارد.
وی به مدیران منطقه آزاد سفارش کرد تا برای تبدیل کیش به مرکزی برای فعالیت ارزهای دیجیتال در سطح کشور و منطقه تلاش کنند و اشاره کرد: کیش می تواند محوری برای کارهای حوزه ارزهای دیجیتال باشد که این مهم با اعمال یک سری ضوابط و بوسیله مذاکره با وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و نهادهای در رابطه با این حوزه امکان پذیر است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: این ظرفیت در کیش وجود دارد و می تواند به یکی از محورهای رشد اقتصاد جزیره تبدیل گردد آن هم در شرایطی که باتوجه به اعمال تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا اقتصاد آن گرفتار مشکل شده است.
منبع:

1400/03/08
22:32:38
5.0 / 5
790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403