استاندار خبر داد:

رشد پنج برابری مبادلات تجاری خراسان جنوبی امسال

رشد پنج برابری مبادلات تجاری خراسان جنوبی امسال

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: بر طبق آمارهای موجود، مبادلات تجاری استان امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل پنج برابر شده است.


حمید ملانوری روز سه شنبه در بازدید سرزده از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی به اهمیت بازرگانی و بازار اشاره نمود و اضافه کرد: رشد مبادلات تجاری درصورتیکه به واسطه مانع زدایی ها و در جهت شعار سال که "تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" است، صورت گرفته باشد، نشان داده است قدم های خوبی در این حوزه برداشته شده و باید تقویت شود.
وی در جمع رئیس و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: صنعت، معدن و تجارت، سازمانی پرکار، پرمشغله و حساس است که حوزه های صنعت، معدن، بازرگانی، تجارت و بازار کشور را مدیریت می کند.
استاندار خراسان جنوبی از معدن و در کنار آن صنعت بعنوان محورهای توسعه استان یاد کرد و اظهار داشت: در خراسان جنوبی که از پراکندگی جمعیتی بالایی برخوردار است، تأمین بازار و توزیع خدمات بسیار پرهزینه است.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های کم نظیر و متنوع ذخایر معدنی استان تصریح کرد: باید با کار جهادی بیشتر عقب ماندگی ها را در این عرصه جبران نماییم چونکه این خطه زرخیز با این همه ثروت نباید عقب افتادگی داشته باشد.
ملانوری اضافه کرد: باید به جایی برسیم که معادن استان به معنای واقعی کلمه فعال شود تا توسعه واقعی را به دنبال داشته باشند.
وی به نگاه ویژه خود به بخش معدن در استان اشاره و عنوان کرد: مسائل حوزه معدن در جلسات شورای معادن و ستاد توسعه خاوران فعالانه درحال پیگیری است.
استاندار خراسان جنوبی بر لزوم توجه به فعال سازی واحدهای تولیدی در کنار معادن اشاره نمود و اظهار داشت: واحدهای تولیدی وابسته به معادن باید ایجاد شود و واحدهای بالادستی و پایین دستی مرتبط که نیمه فعال یا غیر فعالند هم باید فعال شوند.
وی ضمن اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در زمینه کنترل بازار و تأمین کالاهای اساسی اضافه کرد: آخر سال ۹۹ در زمینه کنترل بازار اقدامات شایسته ای صورت گرفت و توزیع شکر، مرغ گرم و منجمد، برنج و روغن به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یافت.
ملانوری ضمن اشاره به آمار عرضه شده در حوزه نظارت ها اظهار داشت: نظارت ها باید به سمتی برود که ضمن این که نقش بازدارندگی داشته باشد، نشاط را از بازار نگیرد و به فضای کسب و کار خدشه وارد نکند.
استاندار خراسان جنوبی امروز به صورت سرزده از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، بازدید کرد و ضمن دیدار با کارکنان این مجموعه، اقدامات و فعالیت هایشان را جویا شد.
رییس و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم در این دیدار به تشریح اقدامات و فعالیتهای خود در حوزه های مختلف پرداختند.


1400/03/11
22:47:38
5.0 / 5
901
تگهای خبر: خدمات , صنعت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403