به بهانه فرارسیدن هفته محیط زیست؛

با خدمات پستی سبز بمانید

با خدمات پستی سبز بمانید

به گزارش تجهیزات جانبی پست بعنوان یک نهاد اجتماعی همچون ابزارهای حاکمیتی دولت می باشد که گسترش فرهنگ استفاده از آن، حفظ محیط زیست، تحول در نظام اداری، پیشگیری از آلودگی هوا و در نهایت ارتقای بهره وری ملی را به دنبال داشته است.


مهتاب سرخیل -کارشناس ارشد ارتباطات- در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده، نوشته است: خدمات پستی نقشی مهم در حفظ سلامت محیط زیست دارد، خدماتی موثر، کارآمد و مفید که با پویایی و در تعامل تنگاتنگ با سایر بخش های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ملی و منطقه ای تاثیری شگرف در داشتن هوای سبز و کاهش آلاینده های زیست محیطی در بردارد.
پست با در اختیار داشتن ناوگان وسیع حمل و نقل که اخیرا ظرفیت آن با افزوده شدن خودرو های کامیونت و وانت افزایش پیدا کرده و همینطور دسترسی به دورترین نقاط کشور همواره در خدمت رسانی پیشتاز بوده است. پست بزرگترین سازمان ارتباطی کشور با استفاده از ظرفیتهای موجود در کنار نیروی انسانی پرکار و متعهد در روزهای بحرانی شیوع کرونا در کنار مردم ایستاد تا آنها از منزل خارج نشوند و خدمات خویش را به پست بسپارند.
در این روزهای بحرانی این شرکت خدمت رسانی نقشی مهم در قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا داشته است. خدمات نیابتی شرکت ملی پست به سازمانها در کنار همسو شدن با تجارت الکترونیک و تبدیل شدن به رکن اساسی این حوزه، نقشی چشم گیر در کاهش ترددهای غیر ضرور و تسهیل خدمات مختلف برای کسب و کارها شده است.
شرکت ملی پست در سالهای اخیر با اجرای طرح تحول دیجیتال و افزایش ظرفیت ها و ارتقای زیرساختهای خود گام های موثری در توسعه کسبوکارهای کوچک و خانگی برداشته است، گام هایی که منجر به مرتفع کردن موانع تولید و تسهیل مشاغل مبتنی بر تجارت الکترونیک شده و ازجمله آثار آن مدیریت زمان، پیشگیری از اتلاف وقت و صرفه جویی در هزینه ها شده که این امر در دیگر کشورها هم به تجربه ثابت شده است.
افزایش هاب های منطقه ای پستی، راهاندازی خطوط مستقیم مبادلات و تجهیز هاب های پستی به سورتینگ مکانیزه درکنار توسعه سرویسهای الکترونیکی و مبتنی بر تجارت الکترونیک، راه اندازی سکوی تجارت الکترونیک که منجر به تسهیل خدمترسانی و کاهش مراجعات مردم و حذف رفت و آمدهای غیرضروری شده است همه و همه اقداماتی است که پست به آن پرداخته است تا نقش پررنگ خویش را بعنوان پیشران سایر سازمان ها در توسعه بخشهای مختلف ازجمله توسعه حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا این معضل بزرگ جامعه حفظ کند.
شاید در کنار همه این ها بد نباشد به نقش فرهنگی پست در این راستا اشاره نماییم. شرکت ملی پست با در اختیار داشتن رسانه ای قدرتمند به نام تمبر همانند پست سایر کشورها توانسته است نقش و مسئولیت اجتماعی خویش را در فرهنگ سازی و گسترش آگاهی مخاطبان ایفا کند.
منبع:

1400/03/19
10:33:14
5.0 / 5
590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403