تجهیزات جانبی گزارش می دهد:

رشد ۱۹۳ درصدی صادرات بخش معدن در فروردین ۱۴۰۰

رشد ۱۹۳ درصدی صادرات بخش معدن در فروردین ۱۴۰۰

به گزارش تجهیزات جانبی بررسی آمارهای رسمی حاکی از صادرات بیشتر از ۶۶۷ میلیون دلاری محصولات حوزه معدن و صنایع معدنی در اولین ماه سال ۱۴۰۰ است که در هم سنجی با سال گذشته رشد ۱۹۳ درصدی نشان داده است.


به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، در اولین ماه سالجاری بیشتر از چهار میلیون و ۳۹۳ هزار تن انواع محصولات حوزه معدن و صنایع معدنی به ارزش ۶۶۷ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۳۴۷ دلار صادر شد.
بیشترین میزان صادرات در این زمان در ارتباط با زنجیره فولاد و محصولات فولادی در رابطه با ۴۰۶ میلیون و ۳۴۸ هزار دلار بود که ۶۰.۸ درصد صادرات را به خود اختصاص داد.
صادرات زنجیره فولاد در مقایسه با فروردین ماه سال گذشته رشد ۲۰۳ درصدی داشته است.
رتبه دوم صادرات در این زمان به مس و محصولات پایین دستی رسید. کارخانجات ایرانی در فروردین ماه بیشتر از ۵۵ میلیون و ۶۸۰ هزار دلار مس و محصولات پایین دستی صادر کردند که حاکی از رشد ۱۷۷ درصدی است.
همچنین «سایر معدن و صنایع معدنی» با ۵۴.۸ میلیون دلار (رشد ۲۵۶ درصدی)، زنجیره سیمان با ۴۴.۵ میلیون دلار (رشد ۶۵ درصدی)، زنجیره آلومینیوم و محصولات با ۲۷.۵ میلیون دلار (رشد ۲۴۸ درصدی)، زنجیره روی با ۲۴ میلیون دلار (رشد ۲۷۷ درصدی)، آهن اسفنجی با ۱۵.۷ میلیون دلار (رشد ۲۹۲ درصدی)، سنگ آهن دانه بندی با ۱۴.۶ میلیون دلار (رشد ۶۰۲ درصدی)، انواع سنگ و محصولات در رابطه با ۱۱.۲ میلیون دلار (رشد ۲۳۰ درصدی) و زنجیره سرب با ۳.۴۸ میلیون دلار (رشد ۴۶۱ درصدی) در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
همچنین بیشترین میزان رشد صادرات با ۲ هزار و ۳۸ درصد متعلق به انواع محصولات سفال، آجر، سرامیک و کاشی بود. در فروردین ماه سال جاری بیشتر از چهار هزار و ۱۷۱ تن از این محصولات به ارزش ۲.۵ میلیون دلار صادر شد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، ایران از نظر ذخایر شناسایی شده که سابقه آن در ارتباط با نیم قرن گذشته است، در میان ۱۵ کشور شاخص جهان جای دارد و نزدیک به ۶۰ میلیارد تن ذخیره معدنی که نزدیک به ۴۰ میلیارد تن آن قطعی و بقیه احتمالی است، شاخصی که بعنوان یک کشور معدنی به حساب می آید.منبع:

1400/03/23
09:28:41
5.0 / 5
825
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403