سخنگوی كمیسیون صنایع و معادن مجلس:

داشتن اهلیت برای فعالیت در زمینه معادن در كمیسیون صنایع بررسی گردید

داشتن اهلیت برای فعالیت در زمینه معادن در كمیسیون صنایع بررسی گردید

به گزارش تجهیزات جانبی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت: طبق ماده 10 قانون معادن درباره صلاحیت های مالی و فنی بهره برداران، داشتن اهلیت افراد برای فعالیت در این عرصه بررسی گردید.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «حجت اله فیروزی» در توضیح نشست روز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور با حضور نمایندگان مرکز پژوهش ها، دیوان محاسبات، نمایندگانی از بخش خصوصی و خانه معدن در دستور کار قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: بر طبق ماده ۹ قانون معادن فعلی، بهره برداری از ذخایر معدنی، مستلزم گرفتن پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت است که وزارتخانه های نفت، نیرو و سازمان انرژی اتمی نیازی به دریافت پروانه ندارند.
وی افزود: در متن که درحال بررسی است، پیشنهاد شده وزارت دفاع نیز نیازی به دریافت پروانه بهره برداری در محدوده های فعالیت خود نداشته باشد. قرار شد این پیشنهاد جهت بررسی بیشتر به کمیته معدن و صنایع معدنی ذیل کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شود.
فیروزی با اشاره به ماده ۱۰ قانون معادن درباره صلاحیت های مالی و فنی بهره برداران یا متقاضیان بهره بردار اظهار داشت: در جلسه امروز قرار شد قانون به شکلی اصلاح گردد، افرادی که به دنبال فعالیت در زمینه معادن هستند، اهلیت لازم را داشته باشند.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به بررسی ماده ۱۲ قانون معادن، اشاره کرد: در این نشست درباره افزایش مشوق های سرمایه گذاری در زمینه اکتشاف و بهره برداری از معادن تبادل نظر شد. همین طور چگونگی تشکیل شورای عالی معادن از نظر رسمیت و رای گیری مورد بررسی قرار گرفت.منبع:

1400/03/31
20:30:34
5.0 / 5
514
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403