با هدف صیانت از راضی ملی و جلوگیری از پدیده زمین خواری؛

وزارت دفاع و سازمان جنگلها تفاهم نامه همكاری امضا كردند

وزارت دفاع و سازمان جنگلها تفاهم نامه همكاری امضا كردند

تجهیزات جانبی: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری برای حافظت و حراست از ارضی ملی، عصر امروز - دوشنبه - با حضور علی اکبر سلیمانی معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع و مسعود منصور رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علی اکبر سلیمانی در این مراسم گفت: وزارت دفاع متولی و مسئول املاک و اراضی نیروهای مسلح است، بدین سبب تثبیت ساماندهی و کارهای ستادی، اراضی و املاک نیروهای مسلح انجام می دهد.
وی با اشاره به افزایش قیمت زمین در سالهای اخیر اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما قیمت املاک و اراضی بالا رفته و هر چقدر ارزش املاک بالاتر می رود گروه های تبهکار و زمین خوار نیز سازمان یافته تر سراغ زمین ها و اراضی ملی می روند.
سلیمانی نبود هماهنگی میان برخی وزارتخانه ها را سبب سوء استفاده زمین خواران دانست و اضافه کرد: عدم هماهنگی بین سازمان ها و دستگاه های مختلف دولتی، باعث شده تا زمین خوارها با قدرت و امکانات بیشتر طمع به املاک ملی بورزند و از این طریق میلیاردها تومان از حقوق دولت تضییع می شود.
وی افزود: خوشبختانه با تلاش برادرانمان در معاونت حقوقی وزارت دفاع و سازمان املاک و اسناد نیروهای مسلح و همین طور همکاری معاونت حقوقی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، تفاهم نامه همکاری میان وزارت دفاع و سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری امروز به امضا رسید، تا بتوانیم با همکاری و هماهنگی بیشتر در مقابل زمین خواران اقدامات موثری داشته باشیم و در محاکم قضایی دفاع موثری شکل بگیرد تا بتوانیم از زمین خواری جلوگیری نماییم.
سلیمانی با تشکر از کسانی که شرایط این همکاری را فراهم آورده اند اظهار داشت: با امضا و عملیاتی شدن این تفاهم نامه همکاری، از تضییع حقوق دولت جلوگیری کنیم
مسعود منصور نیز در این مراسم اظهار داشت: اراضی ملی که در اختیار نیروهای مسلح قرار دارد از منظر حقوقی و هم از منظر کیفری ممکنست دعوایی ضد آنها مطرح شود درباب این املاک بحث منابع ملی مطرح می شود و در این خصوص همیشه سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری در بعد ملی بودن این اموال، املاک و اراضی باید در مقام دفاع حقوقی برآید.
وی افزود: به همین دلیل مجموعه وزارت دفاع و سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری باید برمبنای اسناد و مدارک به کمک همدیگر بیایند البته بصورت غیررسمی این کمک ها صورت می گرفت اما گاهی هدفمند و دقیق و درست نبود بعنوان مثال احضاریه یا اخطاریه برای بهره بردار که وزارت دفاع است می آمد و دو سال پس از آن تازه سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری می فهمید که مقابل مالکیت این عرصه اقامه دعوا شده و رای صادر گردیده است و یا بالعکس بدین سبب به استناد این توافقنامه قرار شد که اطلاع رسانی و ارائه مستندات و تامین لجستیک برای دفاع از حقوق ملی برمبنای همکاری مطلق باید صورت گیرد.
رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: دایره شمول این توافق نامه اراضی ملی است که در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفته است. امیدواریم که این توافقنامه سبب شود تا دفاع بهتری از اراضی ملی صورت گیرد و سو استفاده گران و زمین خواران نتوانند از عدم هماهنگی میان دستگاه های دولتی سو استفاده کنند.منبع:

1400/04/07
23:21:51
5.0 / 5
690
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403