سخنگوی صنعت برق اعلام كرد:

واردات برق از ۳ كشور همسایه

واردات برق از ۳ كشور همسایه

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه از ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان برق وارد می شود، اظهار داشت: صادرات برق به غیر از حدود ۵۰ مگاواتی که به افغانستان انجام می شود، قطع است.


«مصطفی رجبی مشهدی» روز یکشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برق ناچیزی هم که به افغانستان صادر می شود، برپایه ضرورتی است که وجود دارد.
وی افزود: در عین حال برق از سه کشور ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان به میزان حداقل ۴۰۰ تا حداکثر ۶۵۰ مگاوات وارد می شود.
سخنگوی صنعت برق ضمن اشاره به شرایط آب و هوایی حاکم بر جهان اظهار داشت: این کشورها هم شرایط آب و هوایی دارند که برق بیشتری نمی توانند در اختیار ما قرار دهند.
رجبی مشهدی تصریح کرد: علاوه بر آن، شبکه های انتقال هم بیشتر از این مقدار را نمی توانند انتقال دهند.
وی بهترین روش را رعایت مدیریت مصرف دانست و اضافه کرد: کاهش ساعت کار اداری و هم تعطیل شدن پنجشنبه ها کمک بزرگی به صنعت برق کرد.
سخنگوی صنعت برق افزود: فروشندگان لوستر بیشترین مصرف برق را دارند که باید با خاموش کردن لامپ های اضافه مدیریت کنند.
رجبی مشهدی روشن ماندن تابلوهای تبلیغاتی و چراغ نماهای ساختمان را از دیگر عمده مصرف برق اعلام نمود و اظهار داشت: باید در ساعت اوج مصرف این روشنایی ها خاموش شوند.
وی اظهار داشت: گرچه مشترکان پر مصرف ۶ درصد کمتر شده اند اما آن تعدادی که باقی مانده اند ۱۴ برابر کم مصرف ها مصرف می کنند.
سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: به این مشترکان تذکر داده شده و تعرفه های بالاتر هم وضع شده اما این رقم تعرفه به علت تمکن بالای مالی، آنها را مجاب برای صرفه جویی نمی کند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، در ایام گذشته به دنبال گرمای هوا و بالا رفتن مصرف مشترکان برق، خاموشی هایی در کشور بدون اعلام قبلی رخ داده است.
معاون هماهنگی توزیع توانیر درباره وضعیت مصرف برق گفته است: پیشبینی ها برای روزهای دوشنبه و سه شنبه بخصوص چهارشنبه هفته جاری(۲۱ تا ۲۳ تیر) حاکی از رسیدن مصرف برق به ۶۶ هزار و ۵۰۰ مگاوات به علت افزایش دمای هواست.
غلامعلی رخشانی مهر با اشاره به اینکه تعطیلی آخر هفته و تعدیل مصرف مشترکان شرایط بهتری را برای توزیع برق بوجود آورده است، خاطرنشان کرد: هفته آینده با گرم تر شدن هوای کشور مصرف برق افزایش می یابد که در این صورت بار دیگر شاهد خاموشی خواهیم بود.
رخشانی مهر تصریح کرد: برای پیشگیری از تکرار خاموشی ها راهکارهای ساده ای وجود دارد بعنوان مثال اگر همه مشترکان تنها یک لامپ را خاموش کنند میتوان برق یک استان را به سهولت تأمین کرد.
وی با اشاره به اینکه ۲۵ هزار مگاوات از برق مصرفی در ارتباط با وسایل سرمایشی است، تصریح کرد: تنها با تنظیم کولرهای گازی روی دمای ۲۵ و کولرهای آبی روی دور کند می توانیم خاموشی نداشته باشیم.1400/04/20
22:43:55
5.0 / 5
513
تگهای خبر: صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403