فیسبوك و اینستاگرام شما را فقیرتر می كنند!

فیسبوك و اینستاگرام شما را فقیرتر می كنند!

به گزارش تجهیزات جانبی نتایج نظرسنجی سال قبل مینت نشان داد بیشتر از یک سوم آمریکایی ها اذعان می کنند که رسانه اجتماعی بر عادتهای خرج کردن آنها تأثیر گذاشته است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، با این وجود ۶۴ درصد به این فکر می کنند که چطور دوستانشان می توانند از پس هزینه سفرهای مسحورکننده و خودروهایی که تصاویرشان را در فضای آنلاین پست می کنند، بربیایند.

واضح است که رقابت با کل گروه اجتماعی، سبب ته کشیدن سریع پول خواهد شد. اما برنت وایس، هم موسس شرکت مشاوره مالی "فسِت ولث" می گوید اشتباه واقعی در وهله نخست باور آنچه است که در فضای آنلاین مشاهده می کنید.

به گفته این مشاور مالی، فراموش کردن اینکه فیسبوک و اینستاگرام هیچگاه کل ماجرا را به ما نمی گویند، راحت است. اگر به رسانه اجتماعی بچسبیم، زندگی کاملا متفاوتی را به تصویر می کشد که واقعیتی که به ما نشان داده می شود نیست. همه یک مراسم عروسی ۵۰ هزار دلاری دارند و همه یک خانه خیلی بزرگ دارند. اما حقیقت این است که خیلی از افراد تصمیمات بسیار هوشمندانه و آگاهانه ای می گیرند. این به معنای آن نیست که آنها مراسمهای عروسی خوبی نمی گیرند اما آنرا با بقیه زندگیشان متوازن می کنند.

افراد درباره عادتهای سرمایه گذاری هوشمندانه یا هنگامی که پول بیشتری را در پس انداز اضطراری خود می گذارند، مطلب آنلاینی پست نمی کنند و مطمئنا درباره میزان بدهی که زیر بار آن می روند هم پست نمی کنند.

تصویر نادرست از وضعیت مالی دوستانمان امکان دارد هنگامی که در آستانه گرفتن یک تصمیم بزرگ و احساسی مانند خرید نخستین خانه مان هستیم، برای ما خطرناک باشد.

وایس می گوید مشکل واقعی برنامه ریزی ضعیف نیست بلکه نداشتن هیچ برنامه ریزی است. یکی از بزرگترین مشکلاتی که مرتکب می شویم این است که اهداف درستی تعیین نمی نماییم.

بر اساس گزارش مانی وایز، وی سفارش می کند هنگامی که مقرر است یک تصمیم مالی گرفته شود، بهترین راه خاموش کردن گوشی و دست برداشتن از فکر کردن درباره کارهایی است که دیگران انجام می دهند و در عوض متمرکز شدن به اهداف و ارزشهای خودمان است.

منبع:

1400/04/21
17:00:56
5.0 / 5
791
تگهای خبر: شركت , گوشی , هزینه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403