بازدهی مثبت بورس در روز سرخپوشی ارز و سكه

بازدهی مثبت بورس در روز سرخپوشی ارز و سكه

به گزارش تجهیزات جانبی شاخص کل بورس تهران و شاخص ۳۰ شرکت بزرگ در حالی امروز به ترتیب ۰.۴ درصد و ۰.۵ درصد بازدهی داشتند که بازدهی دلار و سکه برای خریداران و دارندگان منفی بود.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، بازار ارز، سکه و طلا همچنان درگیر اخبار انتشار یافته درباره آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی و ژاپن هستند.
آزادسازی این منابع بطور حتم از نظر روانی سبب کاهش قیمت ارز و همینطور طلا و سکه خواهد شد و این مورد سبب شده تا خریداران در خرید ارز، سکه و طلا احتیاط کنند. همزمان نقدینگی بیشتر به سمت بازارهای موازی دیگر همچون بازار سرمایه هدایت شده است.
بررسی روند بازدهی بازارها در نخستین روز از آخرین هفته تیرماه حکایت از آن دارد که شاخص ۳۰ شرکت بزرگ بورسی برابر با ۰.۵ درصد بوده که بیشترین بازدهی در میان سایر بازارها به حساب می آید. هرچند امروز شاخص کل بورس تا ۱۳ هزار واحد رشد را هم به ثبت رساند اما در نهایت با پنج هزار و ۷۲۵ واحد رشد (معادل ۰.۴ درصد) پایان یافت.
این در حالی است که بهای هر دلار آمریکا در بازار سنا امروز ۱.۶ درصد بازدهی منفی داشت. این ارز که در روز پنجشنبه بیست وچهارم تیرماه ۲۴ هزار و ۴۰۴ تومان فروخته می شد، امروز با قیمتی معادل ۲۴ هزار و ۱۲ تومان در بازار سنا به فروش می رسید.
بازدهی دلار در سامانه نیما هم ۰.۱ درصد افت داشت و ۲۲ هزار و ۲۰۱ تومان قیمت خورده بود. این در شرایطی است که دلار روز پنجشنبه هفته گذشته، ۲۲ هزار و ۲۲۷ تومان در سامانه نیما داد و ستد می شد.کام شیرین سهامداران
شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه، ۲۶ تیر ماه) پنج هزار و ۷۲۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۱۱ هزار واحد رسید.
برپایه معاملات امروز بیشتر از هشت میلیارد و ۶۰۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۲ هزار و ۱۳۷ میلیاردریال داد و ستد شد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۷۱ واحد افزایش به ۴۰۲ هزار و ۵۸۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۱۷ واحد رشد به ۲۵۵ هزار و ۹۶۸ واحد رسید.
شاخص بازار اول سه هزار و ۳۲۵ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۱۴ هزار و ۲۶۶ واحد رشد داشت.
امروز شاخص فرابورس هم حدود سه واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۹۸۷ واحد ثابت ماند.


ثبات دلار در قیمت ۲۴ هزار و ۲۶۰ تومان
نرخ دلار در صرافیهای بانکی امروز (شنبه، ۲۶ تیرماه) در مقایسه با آخرین روز کاری گذشته (چهارشنبه، ۲۳ تیرماه) ثابت بود و ۲۴ هزار و ۲۶۰ تومان فروخته می شد.
با توجه به تعطیلی بانک ها و صرافی بانکی در روز پنجشنبه به علت محدودیت های شیوع بیماری کرونا قیمت یورو در مقایسه با روز کاری گذشته (چهارشنبه، ۲۳ تیرماه) با ۱۵۱ تومان کاهش به ۲۸ هزار و ۸۸۶ تومان رسید.
امروز قیمت خرید هر دلار ۲۳ هزار و ۷۷۹ تومان و نرخ خرید هر یورو هم ۲۸ هزار و ۳۱۴ تومان بود.
علاوه بر این، نرخ خرید دلار در بازار متشکل ارزی ۲۳ هزار و ۷۹۵ تومان و نرخ فروش آن ۲۴ هزار و ۱۱ تومان اعلام گردید.
نرخ خرید یورو در این بازار ۲۸ هزار و ۱۰۲ تومان و نرخ فروش آن هم ۲۸ هزار و ۳۵۷ تومان اعلام گردید.
همچنین در سامانه نیما در معاملات روز چهارشنبه، حواله یورو به قیمت ۲۶ هزار و ۴۵۷ تومان فروخته و حواله دلار به قیمت ۲۲ هزار و ۴۰۲ تومان معامله شد.


کاهش قیمت سکه در کانال ۱۰ میلیون تومانی
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز در بازار تهران با کاهش ۶۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه) به رقم ۱۰ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید.
ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۶۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته به رقم ۱۰ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم هم ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.
همچنین امروز نیم سکه بهار آزادی پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خوردند. در حالیکه امروز بازدهی سکه تمام بهار آزادی ۰.۵ درصد منفی بود ولی با این وجود نیم سکه ۰.۲ درصد و ربع سکه ۰.۱ بازدهی داشتند.
علاوه بر این، در بازار طلا هم نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۵۴ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا هم چهار میلیون و ۵۷۰ هزار تومان شد. همینطور هر اونس جهانی طلا هم امروز یک هزار و ۸۱۳ دلار قیمت خورد.


1400/04/26
21:36:34
5.0 / 5
549
تگهای خبر: شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403