مایكروسافت برای بستن دامنه های جعلی حكم گرفت

مایكروسافت برای بستن دامنه های جعلی حكم گرفت

مایکروسافت برای بستن دامنه های هموگلیف مخرب مختلف که برای فریب دادن مشتریان آفیس ۳۶۵ و کلاهبرداری استفاده شده اند، از یک دادگاه آمریکایی حکم گرفت.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، این غول نرم افزاری بعد از کشف فعال مخرب سایبری که مشتریانش را هدف گرفته بود، اوایل ماه میلادی جاری پرونده شکایتی را تنظیم کرد. مایکروسافت بعد از اینکه شکایت یک مشتری درباره هک شدن یک ایمیل کاری را دریافت کرد، تحقیقاتی را شروع کرد و دریافت یک گروه مجرمانه ناشناس ۱۷ دامنه مخرب بوجود آورده که با استفاده از اطلاعات مسروقه مشتریان و دسترسی و کنترل حسابهای آفیس ۳۶۵ کوشیده اند به کلاهبرداری از تماس های مشتریان این شرکت بپردازند.

مایکروسافت در یک پست وبلاگ تایید نمود که یک قاضی در منطقه شرقی ویرجینیا حکمی را صادر کرده است که ثبت نام کنندگان دامنه را ملزم می کند خدمات برای دامنه های مخرب را غیرفعال کنند.

دامنه های هموگلیف از شباهت برخی از حروف برای ایجاد دامنه های فریبنده که مشروع به نظر می رسند، بهره برداری می کنند. بعنوان مثال در یک مورد مجرمان یک ایمیل معتبر از یک حساب هک شده آفیس ۳۶۵ را شناسایی کرده بودند که درباره مسائل پرداخت پول بود. با استفاده از اطلاعات مذکور ایمیلی از یک دامنه هموگلیف با استفاده از نام ارسال کننده ایمیل و حدودا دامنه شبیه آن ارسال کرده بودند. مبحث و فورمت ایمیل هم مثل ایمیل واقعی بود اما ادعای دروغی را مطرح کرده و خواهان دریافت هر چه سریعتر پول شده بودند. خلافکاران سایبری با ارسال اطلاعاتی که معتبر به نظر می رسیدند و در آنها از لوگوی جعلی شرکت استفاده شده بود، کوشیده بودند به کلاهبرداری الکترونیکی دست بزنند.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، باآنکه این خلافکاران به محض شناسایی شدن، زیرساخت مخربشان را از اکوسیستم مایکروسافت خارج می کنند اما مایکروسافت با دریافت حکم دادگاه مانع از جابجایی این دامنه ها می شود.

منبع:

1400/04/29
12:21:59
5.0 / 5
530
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403