شریعتمداری اعلام كرد؛

تصویب پرداخت ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مشاغل خانگی

تصویب پرداخت ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مشاغل خانگی

به گزارش تجهیزات جانبی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با عنایت به سهم سه درصدی مشاغل خانگی از کل اشتغال کشور، بانک مرکزی پرداخت ۲هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه سالانه به مشاغل خانگی را تصویب کرد که منتظر ابلاغ و تخصیص آن هستیم.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» عصر امروز (دوشنبه یازدهم مردادماه) در جلسه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی عنوان کرد: هر چند این مورد به بانک مرکزی فشار وارد می نماید و باید از منابع قرض الحسنه پرداخت گردد اما کمکی به توسعه مشاغل خانگی است.
وی اضافه کرد: ۳۰ درصد از این منابع در اختیار ستاد توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی کشور و ۷۰ درصد بر مبنای سهمیه استانی تخصیص می یابد.
شریعتمداری با اشاره به اینکه بیشتر از ۳۵۰ هزار نفر در بخش خانگی بدنبال دریافت تشهیلات بودند که بخش عمده این افراد را بانوان می سازند، اظهار داشت: بخش اندکی از این افراد از تسهیلات بهره برده اند و تخصیص اعتبارات به شکل جدی انجام نشده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به این که از اواخر دهه ۸۰ مشاغل خانگی مورد توجه قرار گرفت، اظهار داشت: این حق بانوان است که در آخرین روز کاری دولت به این امر مهم بپردازید. اهمیت فوق العاده ای برای این کار قائل هستیم و امیدواریم در دولت بعدی هم به آن توجه گردد.
وی افزود: در مناظرات نامزهای انتخاباتی هم به مبحث مشاغل خانگی پرداخته شد.
شریعتمداری با اشاره به اینکه روند نزولی پرداخت تسهیلات در بخش خانگی متوقف و روند صعودی شروع شده است، عنوان کرد: پرداخت تسهیلات و توسعه اشتغال خانگی در محل زندگی این امکان را فراهم می آورد که محصولی تولید شود و گسترش یابد.
وی بیان داشت: بخشی از مشاغل خانگی در بخش تعاون است که باید مورد توجه قرار گیرد و سهم مناسبی از تسهیلات به این بخش اختصاص پیدا کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به بنیاد ملی توسعه فناوری اظهار داشت: این بنیاد بعنوان نهادی تخصصی در سه بخش اصلی پژوهش، آموزش و توسعه بازار به عرضه خدمات می پردازد.
وی اظهار داشت: ایجاد و توسعه پلت فرم های پرورش نیروی انسانی متخصص، ایجاد و توسعه کسب و کارهای نوآور، توسعه بازار در داخل و خارج کشور و سازماندهی اجزای زیست بوم توسعه کسب و کار مبتنی بر تکنولوژی های جدید، همچون اهداف راه اندازی این بنیاد ملی به حساب می آید.
شریعتمداری با تکیه بر این که مشاغل خانگی حالا در حوزه های صنعت، تکنولوژی و فناوری فعال شده اند اظهار داشت: مشاغل خانگی تنها اختصاص به تولید محصولات خانگی ندارد بلکه فراتر رفته است و در خانه ها شاهد تولیدهای نوین هستیم.
این مقام مسوول با اشاره به اینکه سال قبل ۲میلیارد و ۴۰۰ هزار تومان در اختیار صندوق بیمه روستایی و عشایر برای پشتیبانی از روستاییان قرار گرفت اظهار داشت: در این دولت افراد زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری از ۶۴۰ هزار نفر به ۲میلیون نفر افزایش پیدا کرد.
وی با اشاره این که بخشی از منابع صندوق امید و پست بانک از جانب بانک مرکزی اختصاص نیافته است، اظهار داشت: سه هزار میلیارد تومان منابع بازپرداختی را داریم که با توقف در این منابع، تحت فشار هستیم و باید شرایطی فهم شود که این منابع پرداخت گردد.منبع:

1400/05/11
20:15:54
5.0 / 5
519
تگهای خبر: آموزش , تكنولوژی , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403