وزیر ارتباطات اعلام كرد

تمامی داده های دولتی داخل کشور میزبانی می شوند

تمامی داده های دولتی داخل کشور میزبانی می شوند

به گزارش تجهیزات جانبی به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سال ۱۳۹۲، داده های حدود ۴۰ درصد از دستگاههای دولتی، برای عرضه  خدمات الکترونیکی در خارج از کشور میزبانی می شد اما اکنون تمامی داده های دولتی درون کشور میزبانی می شوند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در توییتر نوشت: مجموع خدمات دولت به مردم ۵۹۶۸ خدمت است که در گام اول دولت الکترونیکی باید الکترونیکی می شدند. نخستین ارزیابی در آخر ۹۵ انجام شد که تنها ۱۱۰ خدمت الکترونیکی بود. حالا در سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۹۹۷ (۸۴ درصد) خدمت الکترونیکی شده اند.
وی با اشاره به اینکه در گام دوم دولت الکترونیکی، تبادل اطلاعات بین دستگاه ها بایستی میسر می شد، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۲، تعداد تبادل اطلاعات بین دستگاهی صفر، در انتهای سال ۱۳۹۶ به عدد ۹۷ میلیون رسید و هم اینک تا ابتدای مرداد ۱۴۰۰ از عدد ۲.۸ میلیارد عبور کرده است. عرضه خدمات یکپارچه، گام سوم دولت الکترونیکی بود که با تعریف ۲۳ پروژه مهم مورد پیگیری قرار|گرفت. سلامت الکترونیکی، سامانه جامع تجارت، مالیات الکترونیکی و سامانه ستاد از مهم ترین این پروژه ها بود.
آذری جهرمی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۲، بنا بر اعلام دبیر وقت شورایعالی فضای مجازی، داده های حدود ۴۰ درصد از دستگاههای دولتی، برای عرضه خدمات الکترونیکی در خارج از کشور میزبانی می شد. الان با گسترش چشم گیر دولت الکترونیکی، تمامی داده های دولتی درون کشور میزبانی می شوند.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، آذری جهرمی پیش از این هم با تکیه بر اهتمام دولت به الکترونیکی شدن خدمات و دسترسی شهروندان، اظهار داشته بود: بنا بر آمار دبیر شورایعالی فضای مجازی در سال ۱۳۹۲، ۴۰ درصد اطلاعات دولت در خارج از کشور «هاست» می شد و خدمات الکترونیک دولت میزبانی آن در خارج از کشور بود، در سال ۱۳۸۹، ۴۸ درصد اطلاعات کشور خارج از کشور نگهداری می شد و امروز با عنایت به زیرساخت هایی که در دولت توسعه داده شده ما هیچ دستگاه دولتی نداریم که اطلاعات آن خارج از کشور «هاست» شود.
منبع:

1400/05/12
12:54:14
5.0 / 5
590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403