حمایت 300 میلیاردی صندوق نوآوری برای بومی سازی دو فناوری حوزه ICT

حمایت 300 میلیاردی صندوق نوآوری برای بومی سازی دو فناوری حوزه ICT

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به حمایت ۳۰۰ میلیارد تومانی این صندوق برای بومی سازی مودم های VDSL و همینطور توسعه محصول POTN اظهار داشت: از شرکت مخابرات انتظار داریم که در برنامه های صندوق مشارکت داشته باشد؛ چون که ۵۰ درصد شرکتهای دانش بنیان در حوزه ICT مشغول به فعالیت هستند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا دکتر علی وحدت در آیین تبادل تفاهمنامه همکاری مشترک با هدف پشتیبانی از داخلی سازی مودم های VDSL و محصولات شبکه انتقال(POTN) اضافه کرد: طی دو سال قبل مبلغ ۱۷ هزار میلیارد تومان خدمات مالی به شرکتهای دانش بنیان اعطا شده است که در بعضی از آنها تلاش شد تا به صورت هدفمند و با ابزارهای کمکی بتوانیم علاوه بر طرح های عرضه، از طرح های تقاضا هم حمایت نماییم.
وی با اشاره به اینکه در چارچوب این حمایت ها تلاش می شود تا محصولاتی به صورت لیزینگ و یا استصناع به تولید برسد، افزود: برای این منظور در تفاهمنامه ای که امروز به امضا می رسد، کمیته طرح های ملی تشکیل شده که در آن طرح هایی که دارای خصوصیت هایی چون نیاز ملی و دستگاهی است، مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید، شرکت عرضه دهنده به صورت موقت دانش بنیان خواهد شد.
وحدت تصریح کرد: در صورتیکه طرح از جانب شرکت به صورت موفقیت آمیز تولید و به بازار عرضه گردد، به صورت دائم دانش بنیان خواهد شد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این حوزه، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات این کمیته این است که ابزارهای حمایتی به سمت خریداران خواهد بود و تابحال با این روش طرح هایی با وزارت نفت به مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان و با همکاری بانک تجارت تعریف شده است.
به قول وی بر طبق این همکاری، وزارت نفت مشروط بر آنکه نیازهای فنی خویش را از راه شرکتهای دانش بنیان تأمین کند، تسهیلات ۲ هزار میلیارد تومانی با نرخ ۸ درصد از سیستم بانکی دریافت خواهد نمود.
وحدت با اشاره به اینکه در این حوزه این صندوق هم نگران اعطای رانت است، اظهار نمود: هم اکنون شرکتهای دانش بنیان به بلوغ رسیده اند و با شرکت دانش بنیانی که در این قرارداد مقرر است مودم های VDSL تولید نماید هم از ۸ سال پیش آشنا هستیم و تابحال محصولات فناورانه ای را به بازار عرضه نموده است.
وی افزود: بر مبنای تفاهمنامه ای که امروز به امضا رسید صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکتهای دانش بنیان مورد تایید شرکت مخابرات ۳۰۰ میلیارد تومان برای کلیه شرکت ها در مبحث مودم های VDSL و همینطور توسعه محصول POTN که شامل زیر مجموعه بخش انتقال می شود، اختصاص خواهد داد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تکیه بر این که انتظار داریم شرکت مخابرات در برنامه های توسعه فناوری با این صندوق همکاری داشته باشد، اظهار داشت: هم اکنون از بیشتر از ۶ هزار شرکت دانش بنیان ایجاد شده، ۵۰ درصد آنرا شرکتهای فعال در حوزه ICT می سازند.
منبع:

1400/05/13
11:58:10
5.0 / 5
550
تگهای خبر: ابزار , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403