لطفی:

فیلترینگ نباید کسب وکارها را از کار بیندازد

فیلترینگ نباید کسب وکارها را از کار بیندازد

به گزارش تجهیزات جانبی یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اعلام موافقتش با طرح صیانت از حقوق کاربران نسبت به عدم امکان ردیابی پیام های کاربران در فضای مجازی ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت: به نظرم اگر فیلترینگ در امتداد حفظ کرامت انسانی باشد، بسیار عالی است.


حسن لطفی در گفت و گو با ایسنا در مورد طرح صیانت از حقوق کاربران و سامان دهی پیامرسان های اجتماعی اظهار نمود: در این که کرامت انسانی عده ای به سبب استفاده غیر صحیح یا بدون مجوز از فضای مجازی خدشه دار شده است، هیچ شکی نیست. عده ای از افراد جامعه به دلیلهای مختلف کرامت انسانی جامعه ما را زیر سوال می برند. هر فردی با هر ذهنیتی هر مسئله ای را که می خواهند برای جامعه بازنمایی کرده و این افراد قابل پیگیری نیستند.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با اعلان اینکه حقوق کاربران فضای مجازی باید مورد صیانت قرار بگیرد، اظهار داشت: این مساله یکی از اولویت های کشور بود. یکی از وظایف مجلس دفاع از کرامت انسانی است. بنا بر این کوشیدیم در طرحی از حقوق کاربران صیانت کرده و پروژه تقنینی سامان دهی را شروع نماییم.
نماینده مردم رزن در مجلس در عین حال با بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در کمیسیون هایی تخصصی مخالفت کرد و اظهار داشت: به نظرم، این مساله باید جلسه علنی پیگیری شود. برخی موافقان معتقدند که کارگروه ویژه کار را تخصصی تر کرده و وقت صحن را نمی گیرد. نظر بنده این است لازمه پخته شدن طرح مطرح شدن آن در جلسه علنی مجلس است.
لطفی درباب احتمال ایجاد محدودیت برای پلت فرم های فضای مجازی اضافه کرد: من فکر می کنم مدیریت پلت فرم ها کافی باشد. نیازی به فیلترینگ نیست. فقط کافیست پیام ها امکان ردیابی داشته باشند. متولی هر پیام باید مشخص باشد. در این صورت ما نیازی به فیلترینگ نداریم. شرکت گوگل در حقیقت فیلتر شده است. به نظرم اگر فیلترینگ در امتداد حفظ کرامت انسانی باشد، بسیار عالی است. این که کاربری پیامی را ثبت می کند و وقتی می خواهیم پیگیری نماییم به ما می گویند این پیام از اتریش آمده است اما کاربر واقعا در ایران حضور داشته؛ بسیار نگران کننده است.
وی افزود: فیلترینگ در عین حال نباید کسب وکارها را از کار بیندازد. به نظرم شأن و منزلت هر ایرانی باید توسط حاکمیت حفظ و حراست شود. اگر کسی به فردی در جامعه توهین کرد، فرد توهین کننده باید قابل دسترسی باشد. فضای مجازی کشورهای پیشرفته به اندازه فضای مجازی در کشور ما افسارگسیخته نیست علتش هم این است مسئولانشان این فضا را مدیریت می کنند. هر کاربر در خارج از کشور، قابل دسترسی، ردیابی و مشاهده است. این به این معنا نیست که از امکانات خارجی استفاده نکنیم. در عین حال باید بتوانیم این فضا را مدیریت نماییم.1400/05/23
11:29:00
5.0 / 5
942
تگهای خبر: شركت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403