سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس:

برنامه های وزیر پیشنهادی نفت در کمیسیون انرژی تشریح شد

برنامه های وزیر پیشنهادی نفت در کمیسیون انرژی تشریح شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تشریح برنامه های وزیر پیشنهادی نفت در کمیسیون متبوع خود اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «مصطفعی نخعی» در توضیح نشست بعدازظهر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه عصر «جواد اوجی» وزیر پیشنهادی نفت حاضر شد و بعد از معرفی خود اهداف و برنامه هایی که در صورت رسیدن به وزارت انجام می دهد، اعلام نمود.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: سرفصل هایی که وزیر پیشنهادی نفت در جلسه عرضه داد درباره میزان فروش نفت، تراز منفی گاز، استفاده بیشتر از میادین مشترک گاز و تمرکز بیشتر بر این میادین، اصلاح الگوی مصرف انرژی، حفظ و نگهداری میادین نفتی و گازی، استفاده بیشتر از ظرفیت های خالی پالایشگاه های گازی، تأمین منابع داخلی، توجه به نیروی انسانی، پیشگیری از خام فروشی، دیپلماسی انرژی و... بود که در جلسه عنوان شد.
وی ضمن اشاره به نظرات و سوالاتی که توسط نمایندگان عضو کمیسیون عنوان شد، اظهار داشت: وزیر پیشنهادی نفت بعد از پاسخ به سوالات، توضیحات تکمیلی را ارائه نمود. اما آنچه که توسط اعضای کمیسیون مورد تاکید قرار گرفت، مبحث کمی بودن برنامه، توجه بیشتر به مطالبات کارکنان و تعامل بیشتر با همسایگان در حوزه انرژی بود.
نخعی افزود: تمرکز بر تولید و تنوع بخشیدن به سبد سوخت کشور، تولید ال ان جی، توجه و تمرکز بیشتر به مبحث ذخیره سازی گاز و سایر مسائل این حوزه همچون نکات عمده و مهمی بود که توسط اعضای کمیسیون انرژی مورد تاکید قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه میزان مطابقت برنامه وزیر پیشنهادی با اسناد بالادستی و سایر فاکتورهایی که مدنظر همچنان در دستور کار کمیسیون قرار دارد، اظهار داشت: گزارشی از جمع بندی نهایی کمیسیون تهیه شده و به هیات رییسه مجلس عرضه خواهد شد و در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی و قبل از رای گیری گزارش کمیسیون قرائت می شود.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، «جواد اوجی» متولد سال ۱۳۴۵ شیراز و دانش آموخته رشته مهندسی نفت از دانشگاه صنعت نفت می باشد، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در دولت دهم، رئیس هیات مدیره نظارت بر تولید و پالایشگاه های گازی، مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، رئیس هیات مدیره شرکت مهندسی توسعه گاز ایران، مدیرعامل گروه اقتصاد مفید، مدیرعامل هلدینگ انرژی گستر سینا و مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره هلدینگ نفت و گازی توسعه پترو مفید، عضو هیات امنای دانشگاه صنعت نفت و عضو هیات رییسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت همچون سوابق اجرایی و مدیریتی وی در حوزه نفت و گاز است.


منبع:

1400/05/23
21:47:48
5.0 / 5
804
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403