اقدام فیسبوک، توییتر و لینکدین برای پشتیبانی از امنیت کاربران افغان

اقدام فیسبوک، توییتر و لینکدین برای پشتیبانی از امنیت کاربران افغان

تجهیزات جانبی: فیسبوک، توییتر و لینکدین تدابیری را برای تضمین امنیت حساب شهروندان افغان و جلوگیری از هدف قرار گرفته شدن آنها توسط طالبان که کنترل افغانستان را به دست گرفته است، اتخاذ کردند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، ناتانائیل گلایکه، مدیر سیاست امنیتی فیسبوک در توییتی اعلام نمود فیسبوک موقتاً امکان مشاهده یا جست و جوی لیست دوستان حسابها در افغانستان را حذف نمود. او گفت این شرکت "ابزار یک کلیک" را برای کاربران در افغانستان بمنظور قفل کردن حسابهایشان عرضه نموده است تا افرادی که دوستان فیسبوک آنها نیستند، قادر به مشاهده پستهای تایم لاین یا به اشتراک گذاشتن تصاویر پروفایل آنها نباشند.

گروههای حقوق بشر از این که طالبان بتواند از پلتفرمهای آنلاین برای ردگیری تاریخچه دیجیتالی یا ارتباطات اجتماعی افغانها استفاده نماید، ابراز نگرانی کرده اند. عفو بین الملل هفته جاری اعلام نمود هزاران افغان همچون دانشگاهیان، روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر در معرض خطر سرکوب شدن توسط طالبان قرار دارند.

کاپیتان سابق تیم فوتبال زنان افغان از بازیکنان خواسته است هویت شبکه اجتماعی را حذف و هویت عمومی خودرا پاک کنند.

توییتر اعلام نمود با شرکای جامعه مدنی برای فراهم کردن پشتیبانی از گروهها در افغانستان در تماس است و با اینترنت آرشیو برای تسریع درخواستهای مستقیم برای حذف توییتهای آرشیو شده همکاری می کند. اگر افراد به حسابهایی که حاوی اطلاعاتی هستند که آنها را ممکنست به خطر بیاندازند، دسترسی نداشته باشند، توییتر می توانند این حسابها را موقتاً معلق کند تا کاربران بتوانند دسترسی باردیگر پیدا کرده و محتوای حسابهای خودرا حذف نمایند.

توییتر همین طور اعلام نمود فعالانه حسابهای در رابطه با سازمانهای دولتی را رصد می کند و ممکنست این حسابها را موقتاً معلق کند تا اطلاعات بیشتری برای تایید هویت آنها دریافت کند.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی شبکه اجتماعی حرفه ای لینکدین اعلام نمود شبکه دوستان کاربرانش در افغانستان را موقتاً مخفی می کند تا دیگران نتوانند آنها را ببینند.
1400/05/29
14:16:09
5.0 / 5
619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403