ارزآوری بسیار با جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد نتورک در اکسپوی دبی

ارزآوری بسیار با جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد نتورک در اکسپوی دبی

به گزارش تجهیزات جانبی به گفته عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات، اکسپوی دبی با شعار «پیوند ذهن ها، خلق آینده»، فرصتی طلایی است که در مدت شش ماه می تواند ارزآوری بسیاری در آینده با جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد نتورک با همتایان بین المللی برای کشور داشته باشد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در جلسه مشترک دبیر کل انجمن ورزش های الکترونیک ایران و دبیر سابق فدراسیون ورزش های الکترونیک آسیا با رئیس کمیسیون فناوری و تکنولوژی های نوین اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات به بحث و تبادل نظر پیرامون حضوری قوی و تأثیر گذار در نمایشگاه جهانی اکسپوی دبی پرداختند و در این راستا تفاهمنامه ای هم بین این دو مجموعه منعقد خواهد شد. این جلسه با هدف مشارکت و همکاری طرفین در موضوعات مختلف در ارتباط با حوزه ورزش های الکترونیک، رباتیک، هوش مصنوعی و تکنولوژی های نوین ورزشی در جهت حضوری قوی و اثرگذار در نمایشگاه جهانی اکسپوی دبی برگزار شد.
سادینا آبایی، عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات با اشاره به اینکه اکسپوی دبی با شعار «پیوند ذهن ها، خلق آینده» بستری منحصربه فرد برای به اشتراک گذاری درس ها، چاره ها و ایده ها برای ساخت فردایی بهتر را در اختیار جهانیان قرار می دهد اظهار داشت: اکسپو، فرصتی طلایی است که در مدت شش ماه می تواند ارزآوری بسیاری در آینده با جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد نتورک با همتایان بین المللی برای کشور داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه این رویداد بزرگ یکی از اکسپوهایی است که در آن صنعت ایران و برندهای بزرگ می توانند به خوبی بدرخشند اظهار داشت: اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات با هدف گسترش روابط تجاری بین دو کشور تشکیل شده و تقویت فضای تجاری و توسعه فعالیتهای اقتصادی دو کشور از اهداف اولیه تشکیل این اتاق مشترک بوده است.
صنعت سرگرمی، پاسخی به تقاضاهای روز افزون کنونی است
رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و تکنولوژی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات در این دیدار به صنعت مهم بازی های کامپیوتری اشاره و تصریح کرد: اگر در گذشته، گذران اوقات فراغت بعنوان امری حاشیه­ ای تلقی می شد، امروزه با تغییرات وسیعی که در جهان رخ داده است، اوقات فراغت نه تنها امر حاشیه ای نیست بلکه یکی از مهم ترین جنبه های زندگی افراد است که جنبه­ اقتصادی آن هم بسیار قابل توجه است. در این فضا، صنعت سرگرمی پاسخی است به تقاضاهای روز افزون کنونی که در حوزه­ اوقات فراغت وجود دارد.
آبایی افزود: حجم انبوهی از کالاها و خدمات در سرتاسر جهان در حوزه­ صنعت سرگرمی تولید و عرضه می شود. بر این اساس بازی های کامپیوتری هم در جهان امروز بعنوان بخشی از «صنعت سرگرمی» به حساب می آیند. در دهه­ اخیر گسترش این بازی­ ها سبب شده تا از این حوزه بعنوان یکی از مهم­ ترین بخش­ های صنعت سرگرمی نام برده شود.
وی بیان نمود: تولید بازی های کامپیوتری در واقع حوزه های کاری، زمینه های تکنولوژیک و عوامل گوناگونی از تجارت و صنعت را به یکدیگر پیوند می دهد و گستردگی این صنعت در بستری به وسعت جهان سبب شده امروزه از مقوله «بازی های جهانی» صحبت شود که به جهانی شدن بازی های کامپیوتری اشاره دارد و حضور علاقه مندان و فعالان کشورمان در اکسپوی ۲۰۲۱ دبی نشان دهنده پیشرفت کشورمان در این صنعت مهم می باشد.
عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات تصریح کرد: اتاق ایران و امارات آمادگی خویش را برای و پشتیبانی از فعالان این حوزه در اکسپوی دبی اعلام می کند و مشتاق حضور علاقه مندان به این حوزه که بیشتر قشر نوجوان و جوانان را می سازند در نمایشگاه بین المللی اکسپوی دبی است.
گردش مالی بسیار بالا و سودهی قطعی
در این دیدار همینطور لقمان شاورانی -دبیر کل انجمن ورزش های الکترونیک ایران- با معرفی انجمن ورزش های الکترونیک ایران، سوابق و فعالیتهای داخلی و بین المللی انجمن از سال ۱۳۸۵ تا امروز، این حوزه را یک صنعت بزرگ ورزشی تفریحی معرفی نمود که دارای ابعاد مختلف علمی، اقتصادی و فرهنگی است.
شاورانی با ابراز امیدواری به ورود اتاق بازرگانی ایران و امارات به این صنعت و پشتیبانی از تولیدکنندگان در پاویون ایران در نمایشگاه اکسپوی دبی، میزان بالای مخاطبان میلیونی این صنعت را در کنار گردش مالی بسیار بالا و سودهی قطعی، سرمایه گذاری مادی و معنوی را در این صنعت تضمین کننده موفقیت تاجران و سرمایه گذاران ایرانی دانست.
دبیر کل سابق فدراسیون ورزش های الکترونیک آسیا ضمن اشاره به سابقه دبیر کلی فدراسیون آسیایی خود و ارتباط خوب و مناسب انجمن ورزش های الکترونیک ایران در سطح بین الملل بخصوص با همتای اماراتی خود، شیخ سلطان بن خلیفه آل نهیان، رئیس فدراسیون ورزش های الکترونیک امارات، ابراز امیدواری کرد که ظرفیت های بین المللی انجمن را با کمک و همراهی اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات فعال کند.
در این دیدار پیرامون مفاد تفاهمنامه انجمن ورزش های الکترونیک ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات صحبت شد که بعد از بررسی های لازم بزودی این تفاهمنامه بین دو طرف منعقد خواهد شد.
منبع:

1400/06/06
09:43:05
5.0 / 5
876
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403