باج 15 میلیارد دلاری گوگل به اپل برای حفظ برتری

باج 15 میلیارد دلاری گوگل به اپل برای حفظ برتری

تجهیزات جانبی: گفته می شود گوگل ممکنست به اپل 15 میلیارد دلار در سال 2021 بپردازد تا موتور جست و جوی پیش فرض در دستگاههای این شرکت بماند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، از مدتها قبل مشخص شده بود که گوگل هر سال مبلغ سنگینی به اپل پرداخت می کند تا موتور جست و جوی پیش فرض در آیفون، آی پد و مک بماند. حالا مفسرین شرکت برن اشتاین می گویند پرداخت گوگل به اپل در سال ۲۰۲۱ ممکنست به ۱۵ میلیارد دلار برسد که بالاتر از ۱۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

تحلیلگران برن اشتاین در یادداشتی به سرمایه گذاران اعلام نمودند برآورد می شود پرداختی گوگل به اپل به ۱۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش می یابد و در سال ۲۰۲۲ بین ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار خواهد بود. این آمار برمبنای اظهارنامه های عمومی اپل و همین طور تحلیل هزینه های خرید ترافیک گوگل است.

به گفته مفسرین برن اشتاین، گوگل احیانا این مبلغ سنگین را پرداخت می کند تا مطمئن شود مایکروسافت پیشنهاد قیمت بالاتری نمی دهد. مفسرین به دو ریسک احتمالی پرداخت پول از طرف گوگل به اپل اشاره کرده اند که یکی ریسک رگولاتوری و دیگری این است که گوگل تصمیم بگیرد به این توافق ادامه ندهد.

تصمیم اپل برای حفظ گوگل بعنوان موتور جست و جوی پیش فرض در آیفون، آی پد و مک طی سالها با انتقادات رو به رشد روبرو شده است. جین هورواث، مدیر ارشد حریم خصوصی اپل با وجود نگرانیهای حریم خصوصی، به توجیه این توافق پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون گوگل محبوب ترین موتور جست و جوی جهان است. ما از گوگل پشتیبانی می نماییم اما پشتیبانی برای موتور جست و جوی "داک داک گو" را هم منظور کرده ایم و بتازگی پشتیبانی از اکوزیا را هم عرضه کردیم.

بر اساس گزارش وب سایت ۹to۵mac، پرداخت گوگل به اپل میزان قابل توجهی از درآمد بخش خدمات این شرکت است. اپل طی سال های اخیر توجه زیادی را به بخش خدمات معطوف کرده تا به سرمایه گذاران نشان دهد علاوه بر فروش سخت افزار، راههای دیگری برای افزایش درآمد و سود دارد.

منبع:

1400/06/07
23:29:53
5.0 / 5
824
تگهای خبر: آیفون , خدمات , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403