نامه تعدادی از اساتید بسیجی دانشگاه های کشور به وزیر ارتباطات

نامه تعدادی از اساتید بسیجی دانشگاه های کشور به وزیر ارتباطات

به گزارش تجهیزات جانبی بیشتر از ۱۰۰۰ استاد بسیجی دانشگاه های کشور در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عنوان کردند: انتظار ملی و الزامات حکمرانی ایجاب می کند در حرکتی انقلابی و جهادی، نسبت به رفع دغدغه مردم و مسؤلان در عرصه متنوع، گسترده و حقیقی معروف به فضای مجازی وارد عمل شده و گامی بلند در جهت کاهش نگرانی های خانواده ها، مربیان و دلسوزان ملت ایران بردارید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، متن نامه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
خدمت وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای دکتر عیسی زارع پور
سلام علیکم
با تقدیم احترامات فائقه، ضمن تبریک حسن انتخاب رئیس جمهور محبوب و رای اعتماد نمایندگان ملت به جنابعالی جهت تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروزه به علت گستردگی فضای مجازی و مدیریت رهاشده آن به یکی از چالش های فرهنگی و اجتماعی و تا حدود زیادی سیاسی و امنیتی کشور تبدیل گشته است؛ بنابراین انتظار ملی و الزامات حکمرانی ایجاب می کند در حرکتی انقلابی و جهادی، نسبت به رفع دغدغه مردم و مسؤلان در عرصه متنوع، گسترده و حقیقی معروف به فضای مجازی وارد عمل شده و گامی بلند در جهت کاهش نگرانی های خانواده ها، مربیان و دلسوزان ملت ایران بردارید.
آقای دکتر! بدون شک در این راه خطیر و حساس موانعی وجود داشته و مخالفت هایی هم صورت خواهد گرفت اما خدای سبحان، دعای خیر مومنین بخصوص خانواده های محترم شهداء، حمایت مسؤلان نظام و دولت، مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضاء، نهادهای حاکمیتی و دستگاههای مرتبط، همراه و حامی جنابعالی و همکاران دلسوزتان خواهند بود. ما امضاء کنندگان این نامه هم به نیابت از نهضت استادی بسیج با همه توان علمی و تخصصی خویش در جهت صیانت از فضای مجازی و حقوق کاربران آن در خدمت آن مجموعه و سیاست ها و برنامه های جنابعالی بوده و انتظارات خود را حول محورهای ذیل اعلام می داریم:
تبیین درست و دقیق مدیریت و قانونمند کردن فضای مجازی بعنوان یکی از حقیقی­­ ترین عرصه های اثرگذار بر افکار عمومی و سبک زندگی مردم که به درستی یکی از مصادیق آیه شریفه «عسی أن تکرهوا شیئاً و هو خیرٌ لکم و عسی أن تحبوا شیئاً و هو شرُّ لکم والله یعلم و أنتم لا تعلمون» گردیده و از جانب برخی «شر مطلق» و برخی دیگر «خیر کامل» معرفی می شود، در حالیکه این تکنولوژی در همه جای دنیا با ضوابط و قوانین مشخصی بکار گرفته می شود تا ضمن کاهش مفاسد و مضار آن و از منافع و فواید آن حظ و بهره بیشتری ببرند.
۲. مصون سازی و قانونمند کردن فضای مجازی به نفع کاربران شبکه های اجتماعی بخصوص انتشار اطلاعات و رونق کسب و کار که البته باید با پیوست فرهنگی قوی و اقناعی هرماه باشد تا بتواند ضمن تشریح سایر نتایج مثبت این حرکت در زمینه تأمین حقوق شهروندی و استفاده حداکثری مردم از اینترنت، شبکه های اجتماعی و پیام رسان های داخلی و خارجی، به شبهات معاندان شارع مقدس و مخالفان فرهنگ بومی و ایرانی پاسخ دهد.
۳. جبران کاستی ها و نارسایی ها مدیریتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بخصوص مدیریت فضای مجازی کشور که به تعبیر مقام معظم رهبری «در یک جهاتی واقعاً ول است، که بایستی آن کسانی که مسئول هستند حواسشان باشد. همه ی کشورهای دنیا روی فضای مجازیِ خودشان دارند اِعمال مدیریّت میکنند، [در حالی که] ما افتخار می نماییم به این که ما فضای مجازی را ول کرده ایم! این افتخار ندارد؛ این به هیچ وجه افتخار ندارد. فضای مجازی را بایستی مدیریّت کرد.»
۴. ایجاد برنامه های تحولی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور کمک به حکمرانی در عصر حاکمیت سایبر و تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و چشم انداز ۱۴۰
۵. توسعه و تکمیل دولت الکترونیک و افزایش زمینه های بهره گیری از هوش مصنوعی در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و سیاسی تا نیل کشورمان به ایران هوشمند و مقتدر.
۶. اجرای مصوبات شورایعالی فضای مجازی با اولویت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بر مبنای مطالبه ۲۰ ساله رهبر معظم انقلاب اسلامی.
۷. حمایت واقعی و پرشتاب از سرویسهای داخلی جهت عرضه خدمات، ارتباط و اطلاعات به کاربران فضای مجازی کشور شامل دانشنامه ها، شبکه ها و پیام رسان ها از راه انتقال خدمات دولتی به پیام رسان های داخلی، تخصیص پهنای باند لازم به پیام رسان ها، اختصاص بودجه مناسب، عدم ایجاد آپ های جدید دولتی و اختصاص هزینه های میلیاردی آن به پیام رسان های داخلی و برخورد مناسب و منطقی با فیلترشکن ها.
۸. کمک به نهضت تولید محتوای بومی و مردمی با پشتیبانی از تولیدکنندگان محتوای پیام ها توسط سازمان فناوری اطلاعات از راه اختصاص بخشی از درآمدهای اپراتورهای داخلی و ترافیک اینترنت.
۹. پیشگیری از دسترسی سرویسهای اطلاعاتی کشورهای متخاصم بر رفتار رسانه ای، سلیقه ها، ذائقه ها و سبک زندگی مردم که متاسفانه بر اثر مسامحه کاری در زمینه خروج (بیگ دیتاها) اطلاعات کلان کشور صورت گرفته و بستر تهدیدات واقعی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی را فراهم ساخته است.
۱۰. مقابله با نفوذ سایبری در جنگ های شناختی و عاطفی که به علت عدم اعتقاد برخی مدیران این حوزه به تهاجم فرهنگی غرب این عرصه را به جولانگاه دشمنان انقلاب اسلامی بدل کرده است.
۱۱. افزایش توانمندی کشور در مقابله با تحریم یا حملات اینترنتی از راه تکمیل شبکه ملی اطلاعات.
۱۲. مقابله با نقض حکمرانی کشور از راه مذاکره با مدیران شبکه های اجتماعی بیگانه جهت مجاب سازی آنها به رعایت قوانین کشور مطابق با سایر کشورهای جهان.
۱۳. رونق صنعت فناوری اطلاعات کشور از راه تقویت و گسترش بسترهای کسب و کار با پشتیبانی از سرمایه­گذاران و تولیدکنندگان نرم افزارها و بازی های داخلی.
۱۴. همراهی و پشتیبانی از طرح مجلس شورای اسلامی جهت تشکیل کمیسیونی برای صیانت از فضای مجازی که با هدف دفاع از حقوق ملت ایران و کاهش دغدغه های خانواده های مسلمان ایرانی نسبت به عوارض منفی ناشی از بی قانونی فضای مجازی پیشنهاد شده است.
۱۵. ایجاد دیتاسنتر ملی و بومی با امکاناتی که پاسخگویی نیازهای کشور باشد.
کمک به ارتقاء سواد رسانه ای کاربران توسط اپراتورهای وابسته به وزارت ارتباطات
۱۷. مقابله با فساد درون وزارت خانه با پاکسازی عوامل فاسد و افزایش نظارت ها بر معاونت های پست و پست بانک جهت مقابله با فساد مالی و قاچاق کالا
۱۸. شفاف سازی مالی در شرکت ها و سازمان های وابسته من جمله حمایت های میلیاردی صورت گرفته از استارتارپ ها بخصوص وام های کلانی که در اختیار برخی شرکت ها قرار گرفته است.
توفیقات روز افزون جنابعالی و همکاران گرامی را از درگاه ایزد منان خواستاریم.

منبع:

1400/06/17
23:52:35
5.0 / 5
557
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403