سال تحصیلی با نسخه جدید شاد شروع می شود

سال تحصیلی با نسخه جدید شاد شروع می شود

به گزارش تجهیزات جانبی سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه امسال هم سال تحصیلی را با شاد شروع می نماییم، اظهار داشت: ممکنست مدارس کم جمعیت در مناطق دوردستی که به برخی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیش از 60 درصد دانش آموزان، مهر را با شاد شروع می کنند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در این مراسم که مهدی اخوان بهابادی- مدیرعامل همراه اول، علیرضا کاظمی -سرپرست وزارت آموزش و پرورش و تعدادی از مدیران ارشد همراه اول و وزارت آموزش و پرورش حضور داشتند، مدیرعامل همراه اول گزارش کاملی از شروع به کار این شبکه و پیشرفت های آن طی دو سال اخیر ارائه و نحوه مانیتورینگ بخش های مختلف شاد را توضیح داد.
اخوان بهابادی در جریان این بازدید و در آستانه سال تحصیلی جدید مژده «رایگان» بودن اینترنت همراه اول برای کاربران «شاد» را داد و اظهار نمود: همین طور سیمکارت های لازم برای دانش آموزان تدارک دیده شده تا در صورت نیاز و نظر والدین با محدودیت های تعیین شده توسط والدین، در اختیار آنان قرار گیرد.
مدیرعامل همراه اول اشاره ای به نسخه جدید پلت فرم شاد که همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می گیرد، داشت و اظهار داشت: طبیعتا چون توسعه این پلت فرم کاری نو و بدون سابقه قبلی در کشور بود، ابتدای امر با نواقصی همراه بود که تکمیل شد و در نسخه جدید برای سال تحصیلی پیش رو، پیش بینی می نماییم این نرم افزار با کیفیتی بسیار عالی پاسخگوی نیازهای دانش آموزان و معلمان باشد.
وی همین طور برای اولین بار خبر از احتمال مشارکت شرکتها و بخش خصوصی فعال در زمینه آموزش و پرورش در این پلت فرم داد و اذعان کرد: در صورتی که امروز شورای عالی فضای مجازی این مساله را تصویب کند، می توان گفت یکی از اتفاقات خوب شکل خواهد گرفت؛ به این صورت که این شرکتها می توانند خدمات خودرا بر طبق سیاست هایی که توسط وزارت آموزش و پرورش وضع می شود روی بستر شاد بعنوان پلت فرم مادر قرار دهند که در نهایت تحول جدی در زمینه خدمات شاد را به ارمغان خواهد آورد.
علیرضا کاظمی- سرپرست آموزش و پرورش در بازدید از مرکز مانیتورینگ پلت فرم شاد در ساختمان همراه اول، با اعلان اینکه در آستانه شروع سال تحصیلی و بازگشایی تدریجی مدارس، فرصتی برقرار شد که در جریان پروسه شبکه شاد قرار بگیریم، اظهار داشت: این شبکه سال قبل به کمک آموزش و پرورش آمد و یکی از بزرگ ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را تولید کرد و بواسطه آن، آموزش در دوران کرونا، استمرار پیدا کرد. البته طبیعی است که یک سری مشکلات دراین زمینه وجود داشت.
وی با اعلان اینکه امسال هم سال تحصیلی را با شاد شروع می نماییم، اضافه کرد: ممکنست مدارس کم جمعیت در مناطق دوردستی که تحت پوشش فضای مجازی نیستند یا به برخی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیش از ۶۰ درصد دانش آموزان، مهر را با شاد شروع می کنند. ظرفیت های فوق العاده ای به وجود آمده و نسخه ای که مقرر است پیش از شروع سال تحصیلی رونمایی شود، ظرفیت های متفاوت تری دارد و می تواند جذابیت های بیشتری برای دانش آموزان بوجود آورد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر دسترسی دانش آموزان به فضای امن اطلاعات در فضای مجازی با بهره گیری از شاد، بیان کرد: با اقدامات انجام شده، هم قابلیت های خوبی برای معلمان به وجود آمده که بتوانند از تجربیات معلمان سرآمد استفاده کنند و هم معلمان سراسر کشور، توانمندی های خودرا به کل جامعه عرضه کنند. یکی از رویکردهایی که می تواند به توسعه عدالت آموزشی کمک نماید همین است که ما زمینه دسترسی دانش آموزان را به آموزش برتر و با کیفیت و مناسب آماده نماییم. امروز دانش آموز محروم ترین استان ما در اقصی نقاط کشور به بهترین تدریس ها دسترسی دارد و هیچ چیز بهتر از این کار برای دسترسی به فرصت آموزش تحصیلی برابر نیست.
کاظمی افزود: علاوه بر این، اقدامات بسیار زیادی انجام می دهیم که ضریب نفوذ بهره برداری دانش آموزان را در زمینه شاد هم با تهیه تبلت و دستگاه های متناسب و هم با ایجاد زیرساخت های فناورانه در اقصی نقاط کشور فراهم نماییم. ممکنست قسمتی از کشور تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات نباشد و یا اگر هست، کیفیت و سرعت مناسبی ندارد. بدین منظور جلساتی با وزیر ارتباطات داشتیم و قول های مناسبی دادند و در شورای عالی فضای مجازی هم موضوع در دستور کار است. امروز نخستین دستور کار شورای عالی فضای مجازی، شبکه شاد است.
وی درباره تسهیلات رایگان آموزش مدارس در سال جدید توضیح داد: یکی از اتفاقات خوبی که سال قبل افتاد، استفاده از اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزانی که از این پلت فرم استفاده می نمایند بود. امسال هم با وجود این که وزارت ارتباطات تحت فشار قرار گرفته بود و هنوز هم مطالبات همراه اول پرداخت نشده، اما آقای زارع پور و مسئولان همراه اول تدبیر لازم را صورت دادند که استفاده از شبکه شاد، امسال هم برای دانش آموزان، معلمان و خانواده ها رایگان باشد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: ما نمی توانیم به گذشته برگردیم، آموزش در فضای مجازی و شاد و مسیری که دنبال می نماییم، قسمتی از پروسه آموزش است. حتی اگر مدارس با از میان رفتن کرونا، بصورت کامل حضوری شود، مجموعه پلت فرم شاد بعنوان قسمتی از کارهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش که یا جنبه مکمل دارد، یا مقوم و یا اصلی، ادامه خواهد داشت و شبکه شاد حتی در حالت عادی هم جزئی از ارکان تعلیم و تربیت است.
منبع:

1400/06/24
14:41:09
5.0 / 5
798
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403