چرا شیائومی برای گوشیها مشکل ساز شد؟

چرا شیائومی برای گوشیها مشکل ساز شد؟

به گزارش تجهیزات جانبی رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران با اعلان اینکه کالایی از شرکت شیائومی و سایر برندها به سبب تحریم ها بطور مستقیم وارد کشور نمی گردد، اظهار داشت: برای برند شیائومی در ایران تا حالا موردی با مشکل از کار افتادن مراجعه نکرده و بنظر می رسد مشکلی برای هیچ دستگاهی پیش نیاید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، مهدی محبی در یک برنامه رادیویی با اشاره به خبر از کار افتادن گوشیهای برند شیائومی، اظهار نمود: کالایی از شرکت شیائومی و سایر برندها به سبب تحریم ها بطور مستقیم وارد کشور نمی گردد که بخواهند آنرا قطع کنند، این کالاها از کشور دیگری به جز کشور اصلی می آید و پس برای این کار حتما باید در آن کشورها سیمکارت خورده و ثبت گردد تا بتواند وارد کشور شود، چونکه سهمیه همان کشورهاست.
وی افزود: این مشکل برای کالاهایی است که بصورت مسافری از اروپا وارد شده و بدون آنکه در همان کشور سیمکارت وارد شود احتمال قطعی در کشور وجود دارد. فردی کوبایی گوشی شیائومی را از کشوری اروپایی تهیه کرده و به سبب آنکه در همان کشور سیمکارت نینداخته، سبب قطعی گوشی وی شده و خبر را رسانه ای کرده است.
رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران پیرامون امنیتی بودن این قطعی از سمت شرکت شیائومی اشاره کرد: بطور معمول این موارد پیش نمی آید و بعد از آنکه درصد فروش شیائومی بالا رفته، رقیب ها به فکر کارهای این چنینی هستند اما در کشور ما برای گوشیهای شیائومی که بصورت قانونی وارد کشور شده، مشکلی وجود ندارد. بدین سبب برای برند شیائومی در ایران تا کنون موردی با این مشکل مراجعه نکرده و بنظر می رسد مشکلی برای هیچ دستگاهی پیش نیاید.
محبی با اعلان اینکه رونمایی از آیفون ۱۳ و قطعی برخی گوشیهای شیائومی می تواند به هم مرتبط و بمنظور رقابت صورت گرفته باشد، در مورد پیش فروش ۸۵ میلیون تومانی گوشی آیفون ۱۳ اظهار داشت: این قیمت ۱۰۰ درصد بازارگرمی است. وقتی کالایی برای نخستین بار وارد کشور شده با قیمت بالاتری عرضه می شود، اما پیشنهاد می شود کالا را پیش فروش نکنند و حتما آنرا از قبل بررسی نمایند. کالا بطور وفور در کشور هست و برای تمام برندها مشکلی نداریم و هم اکنون مشکلی برای قیمت آن وجود ندارد و چون بصورت ارز نیمایی وارد شده، قیمت بالایی در بازار نخواهد داشت.




منبع:

1400/06/24
20:53:10
5.0 / 5
907
تگهای خبر: آیفون , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403