میركاظمی در پنجمین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۱:

موانع سرمایه گذاری باید برداشته شود

موانع سرمایه گذاری باید برداشته شود

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: باید با اصلاح سیاست ها و برداشتن موانع سرمایه گذاری، بخش خصوصی بصورت جدی وارد فعالیت اقتصادی شود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، پنجمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، اعضای ستاد، مشاورین و رؤسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانها که بصورت آنلاین شرکت کرده بودند، انجام شد.
سیدمسعود میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: باید دقیق و علمی مشخص شود که میزان ظرفیت مالیاتی در نظام اقتصادی چقدر است تا بر طبق آن برنامه ریزی ها صورت بگیرد و مصارف به سمت برنامه ها سوق داده شود تا آخر سال اثربخشی آنها مشخص، و چرخه اقتصادی به حرکت درآید.

معاون رییس جمهور اظهار داشت: نگاه مدیران و مسئولین در استانها برای اجرای پروژه ها باید تغییر کند، مدیران و استانداران با دلسوزی و همتی که دارند باید به دنبال خلق منابع جدید و اثربخش باشند.

میرکاظمی با اعلان اینکه همه دستگاهها و وزارتخانه ها در خلق منابع مسئولیت دارند، اشاره کرد: همانطورکه مدیران و استانداران در مصارف اختیارات دارند در جذب منابع نیز باید اختیارات داشته باشند و استراتژی مدون برای جذب منابع بصورت فاینانس داخلی و خارجی، جذب منابع از بیرون، بانکها و کمک از خیرین، مولدکردن دارایی ها و مشارکت بخش خصوصی را خیلی جدی بگیرند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به طولانی شدن زمان اجرای پروژه ها اظهار داشت: زمان راندمان پروژه ها با احساس مسؤلیت و توان مدیریتی که در استانداران است امیدواریم سرعت بگیرد. طولانی شدن اجرای پروژه ها عملاً اثربخشی آنها را می کاهد و چیزی جز اتلاف منابع و نیروی انسانی نخواهد بود.
وی با اشاره به میزان جذب منابع در شش ماه گذشته که از مطلوبیت لازم برخوردار نبود، اشاره کرد: درباره فروش دارایی ها، واگذاری سهام و سایر امور که نیاز به کار سخت و تلاش دارد گام های اندکی برداشته شده است و تنها خلق پول و انتشار اوراق قرضه که راحت ترین و آسان ترین کار است در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به این که با وزارت امور اقتصاد و دارایی جلسه ای درباره این که که چقدر ظرفیت مالیات در نظام اقتصادی وجود دارد برگزار می شود، اشاره کرد: رؤسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانها هم، نظرات کارشناسی و دقیق خودرا در این زمینه مطرح می کنند تا ظرفیت استانها مشخص شود و در این راستا باید مشوق هایی در نظر گرفته شود.

میرکاظمی با اعلان اینکه استراتژی اصلی این است که موانع سرمایه گذاری برداشته شود، اشاره کرد: با اصلاح سیاست ها و لطمه شناسی از موانع، باید امکان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای بهره برداری پروژه های نیمه تمام که حجم گسترده ای در سطح کشور دارد برقرار شود.


منبع:

1400/06/25
23:35:56
5.0 / 5
814
تگهای خبر: شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403