وزیر نیرو:

اعتبار لازم برای تکمیل سد کنجانچم مهران تأمین می شود

اعتبار لازم برای تکمیل سد کنجانچم مهران تأمین می شود

به گزارش تجهیزات جانبی وزیر نیرو اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز برای ادامه کار و تکمیل سد کنجانچم شهرستان مرزی مهران تأمین خواهد شد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی اکبر محرابیان روز جمعه در جریان بازدید از سد کنجانچم شهرستان مرزی مهران با حضور رئیس جمهوری عنوان کرد: سد کنجانچم مهران هم اکنون ۸۵ درصد پیشرفت داشته و سامانه اتصال آن هم ۸۷ درصد انجام گرفته است.
وی اضافه کرد: بخشی از این پروژه چندین سال است که عملیات اجرایی آن متوقف شده و امروز با حضور رئیس جمهوری چگونگی پیشرفت این پروژه بررسی و بخش هایی که احتیاج به تصمیمات جدید و تزریق اعتبارات است هم دستورات لازم اتخاذ خواهد شد.
وزیر نیرو تصریح کرد: با دستور رئیس جمهوری منابع لازم به پروژه مورد نظر تزریق و تلاش خواهیم کرد تا پروژه را فعال نماییم.
سد کنجانچم واقع در شهرستان مهران است که خردادماه سال جاری آبیگری شد، این سد از نوع خاکی با هسته رسی به ارتفاع ۸۶ متر و با طول تاج ۲ هزار و ۶۰۰ متر طراحی و اجرا شده است.
این سد با حجم مخزن ۸۵ میلیون متر مکعب بخشی از طرح بزرگ سامانه گرمسیری است که تنظیم کننده آب نابهنگام انتقالی از سامانه خواهد بود.
بنا به قول مسئولان استانی برای آبگیری سد کنجانچم ۴۰۵ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری سرمایه گذاری شده است.
سد کنجانچم در ۳۰ کیلومتری شهر مهران و بر روی رودخانه فرعی گلال ملک راه اندازی شده است.


منبع:

1400/07/02
12:29:00
5.0 / 5
780
تگهای خبر: طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403